Гранд Пикасо с чип?

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here

Автор на темата
Ицони

Гранд Пикасо с чип?

Мнение от Ицони » 13 ное 2017, 21:29

Привет,

питам за съвет по следната ситуация. Баща ми се спрял на един такъв автомобил и иска да го купува - аз лично не съм го виждал на живо. Дизел 1,6 - собственика може и да е участник във форума, от Г. Оряховица е човека. Ходили са в един официален сервиз на Ситроен и в още някакъв пак по избор на баща ми - и в двата сервиза отзивите били идентични, и като цяло положителни. Рече ми, че е изненадан колко бързо вървяло за този малък двигател, хората му казали, че е с чип и наистина, като погледнах обявата им написали са, че е чипосано на 140 коня. Ясно, че е въпросителна защо го продават при положение, че са го пребоядисвали + други джанти + чип т.е. са вкарали не малко пари в него, но приемам, че може наистина колата да им е в излишък - лично се познавам с хора, които са продавали, дори много по- скъпи коли на безценица, само защото не им трябва или им пречи, или нещо такова.

Та всичко как да е, ала този чип - в смисъл ...... аз не съм механик и нямам познания в сферата, ала тази работа с чиповете нещо никога не ми вдъхвала доверие.

bigdodo

Кара: ше ЗАЗ 966/ЛАДА 2105/Xantia 1,8i,16v,SX,реколта 99,сега кара Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive,BVP 2009год.
Контакти:

Мнение от bigdodo » 14 ное 2017, 17:18

Не знам,но при един и същи мотор 2.0 ХДИ 136 к.с. ,мотора с ръччна скоростна кутия е 320 nm,а мотора с автоматична е 280 или 270/не помня/ nm.Това е ,защото/доколкото четох някъда/по-високият въртящ момент на ръчката идва в повече на автомата.Та ако чипосването променя и въртящият момент е възможно да има някакви последици някога,ако колата е автомат.Но това е на теория и не съм сигурен дали е така.Сигурен съм обаче, че има разлика във въртящият момент.
Когато караш Citroen,сякаш летиш на Concorde!

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 14 ное 2017, 20:02

Този е с ръчна скоростна кутия, което да речем е една сложнотия по- малко. (:

krassitch
Редовен
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД

Мнение от krassitch » 14 ное 2017, 22:29

За чиповете има много инфо по форумите.Баща ти винаги може да си възвърне заводските настройки,но едва ли е необходимо.С,или без чип,двигателя 1,6 е по-чуплив от 2.0 HDI-не е за състезатели.Ако не се кара дълго на лимита,и не се тормози много дълго във високите обороти,не е проблем.Който има мерак,с или без чип ще съсипе всеки двигател...

Потребителски аватар

Bisser

Кара: С5 II, 2.0HDI Exclusive
Контакти:

Мнение от Bisser » 14 ное 2017, 23:34

Това, предишното, ако е изказано от личен опит бих го приел за вярно, ама ако е ЕЖК..... Аз имам "малък" опит с този мотор - също с "чеп тунинг", 140 к.с./ около 300 Nm. Е няма проблем засега, въпреки тежкия ми крак. Вярно, на доста по-лек автомобил.
Когато на кофти човек му е готино, това е чалга, когато на готин човек му е кофти, това е БЛУС....
Писането на български с латиница е като писането на стена с лайно - чете се, ама не е приятно.
Всяка революция се замисля от мъдреци, провежда се от храбреци и се ползва от подлеци. Изображение
LZ1PHC

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 15 ное 2017, 15:36

Баща ми хем е на възраст, хем поначало си пази колите - не се е спрял на тази заради чипа, фактически за първи път чува за чипосването. Просто има нужда от автомобил за дълъг път, фен е на френските коли - понастоящем кара Еспейс, през годините е имал и Рено, и Пежо - много е харесал този модел на Ситроен, обикаля разглежда от два- три месеца и конкретния му хванал окото .... всъщност направо иска да го купува.

п.п. по принцип аз се опитвам да го убедя, че не му стигат парите, осем хиляди е минимума на тази кола - не е чак толкова евтин модел, колкото си мисли. Догодина ще може да нагласи 10-11, при повечко късмет 12 000лв. , тогава спокойно ще може да се вмести за добър екземпляр, но ....... то човек, като тръгне веднъж да купува.

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 29 ное 2017, 17:30

След три месечно издирване из цяла България най- накрая намерихме "нашия" Ситроен: 1,6 дизел с ръчни скорости от първи собственик, който ...... живее на две преки от дома :mrgreen: Странното е, че никога до сега не бях виждал този автомобил.

Но пиша това не, за да се хваля - колата, че е поддържана, поддържана е, но за десет години няма как да е без никакви забележки и за една от тях искам да ви попитам. Жабките - двете горе - са за изхвърляне: лепиха там, правиха нещо си, ала изглеждат грозно, мноооого грозно. Въпроса ми е: откъде мога да купя нови, търсих из нета, обаче не намирам никъде, което ме озадачава.

ivo_ivo

Кара: Ксантия комби 2,0 16v 97 kw 1997 год,

Мнение от ivo_ivo » 30 ное 2017, 12:17

АМК е спасението..... :wink:

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 30 ное 2017, 18:45

Разглеждах няколко пъти из техния сайт, но не намирам никакви жабки - освен да им пиша.

ivo_ivo

Кара: Ксантия комби 2,0 16v 97 kw 1997 год,

Мнение от ivo_ivo » 01 дек 2017, 16:38

Най-добре е ако ти е удобно да отидеш на място.Даваш талона на приемчика,казваш какъв е проблема и би трябвало да се намери решение.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Гости / Guests”