ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Гранд Пикасо с чип?

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here

Автор на темата
Ицони

Гранд Пикасо с чип?

Мнение от Ицони » 13 ное 2017, 20:29

Привет,

питам за съвет по следната ситуация. Баща ми се спрял на един такъв автомобил и иска да го купува - аз лично не съм го виждал на живо. Дизел 1,6 - собственика може и да е участник във форума, от Г. Оряховица е човека. Ходили са в един официален сервиз на Ситроен и в още някакъв пак по избор на баща ми - и в двата сервиза отзивите били идентични, и като цяло положителни. Рече ми, че е изненадан колко бързо вървяло за този малък двигател, хората му казали, че е с чип и наистина, като погледнах обявата им написали са, че е чипосано на 140 коня. Ясно, че е въпросителна защо го продават при положение, че са го пребоядисвали + други джанти + чип т.е. са вкарали не малко пари в него, но приемам, че може наистина колата да им е в излишък - лично се познавам с хора, които са продавали, дори много по- скъпи коли на безценица, само защото не им трябва или им пречи, или нещо такова.

Та всичко как да е, ала този чип - в смисъл ...... аз не съм механик и нямам познания в сферата, ала тази работа с чиповете нещо никога не ми вдъхвала доверие.

bigdodo

Регистриран: 30 яну 2006, 21:45
Кара: ше ЗАЗ 966/ЛАДА 2105/Xantia 1,8i,16v,SX,реколта 99,сега кара Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive,BVP 2009год.
Контакти:

Мнение от bigdodo » 14 ное 2017, 16:18

Не знам,но при един и същи мотор 2.0 ХДИ 136 к.с. ,мотора с ръччна скоростна кутия е 320 nm,а мотора с автоматична е 280 или 270/не помня/ nm.Това е ,защото/доколкото четох някъда/по-високият въртящ момент на ръчката идва в повече на автомата.Та ако чипосването променя и въртящият момент е възможно да има някакви последици някога,ако колата е автомат.Но това е на теория и не съм сигурен дали е така.Сигурен съм обаче, че има разлика във въртящият момент.
Когато караш Citroen,сякаш летиш на Concorde!

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 14 ное 2017, 19:02

Този е с ръчна скоростна кутия, което да речем е една сложнотия по- малко. (:

krassitch
Редовен
Регистриран: 08 апр 2012, 21:06
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД

Мнение от krassitch » 14 ное 2017, 21:29

За чиповете има много инфо по форумите.Баща ти винаги може да си възвърне заводските настройки,но едва ли е необходимо.С,или без чип,двигателя 1,6 е по-чуплив от 2.0 HDI-не е за състезатели.Ако не се кара дълго на лимита,и не се тормози много дълго във високите обороти,не е проблем.Който има мерак,с или без чип ще съсипе всеки двигател...

Потребителски аватар

Bisser

Регистриран: 16 май 2006, 23:50
Кара: С5 II, 2.0HDI Exclusive
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Bisser » 14 ное 2017, 22:34

Това, предишното, ако е изказано от личен опит бих го приел за вярно, ама ако е ЕЖК..... Аз имам "малък" опит с този мотор - също с "чеп тунинг", 140 к.с./ около 300 Nm. Е няма проблем засега, въпреки тежкия ми крак. Вярно, на доста по-лек автомобил.
Когато на кофти човек му е готино, това е чалга, когато на готин човек му е кофти, това е БЛУС....
Писането на български с латиница е като писането на стена с лайно - чете се, ама не е приятно.
Всяка революция се замисля от мъдреци, провежда се от храбреци и се ползва от подлеци. Изображение
LZ1PHC

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 15 ное 2017, 14:36

Баща ми хем е на възраст, хем поначало си пази колите - не се е спрял на тази заради чипа, фактически за първи път чува за чипосването. Просто има нужда от автомобил за дълъг път, фен е на френските коли - понастоящем кара Еспейс, през годините е имал и Рено, и Пежо - много е харесал този модел на Ситроен, обикаля разглежда от два- три месеца и конкретния му хванал окото .... всъщност направо иска да го купува.

п.п. по принцип аз се опитвам да го убедя, че не му стигат парите, осем хиляди е минимума на тази кола - не е чак толкова евтин модел, колкото си мисли. Догодина ще може да нагласи 10-11, при повечко късмет 12 000лв. , тогава спокойно ще може да се вмести за добър екземпляр, но ....... то човек, като тръгне веднъж да купува.

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 29 ное 2017, 16:30

След три месечно издирване из цяла България най- накрая намерихме "нашия" Ситроен: 1,6 дизел с ръчни скорости от първи собственик, който ...... живее на две преки от дома :mrgreen: Странното е, че никога до сега не бях виждал този автомобил.

Но пиша това не, за да се хваля - колата, че е поддържана, поддържана е, но за десет години няма как да е без никакви забележки и за една от тях искам да ви попитам. Жабките - двете горе - са за изхвърляне: лепиха там, правиха нещо си, ала изглеждат грозно, мноооого грозно. Въпроса ми е: откъде мога да купя нови, търсих из нета, обаче не намирам никъде, което ме озадачава.

ivo_ivo

Регистриран: 25 ное 2007, 11:34
Кара: Ксантия комби 2,0 16v 97 kw 1997 год,

Мнение от ivo_ivo » 30 ное 2017, 11:17

АМК е спасението..... :wink:

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 30 ное 2017, 17:45

Разглеждах няколко пъти из техния сайт, но не намирам никакви жабки - освен да им пиша.

ivo_ivo

Регистриран: 25 ное 2007, 11:34
Кара: Ксантия комби 2,0 16v 97 kw 1997 год,

Мнение от ivo_ivo » 01 дек 2017, 15:38

Най-добре е ако ти е удобно да отидеш на място.Даваш талона на приемчика,казваш какъв е проблема и би трябвало да се намери решение.

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 12 дек 2017, 23:15

Разгледах из темите, ала не срещнах много мнения - до сега не съм купувал гуми за толкова габаритен и тежък автомобил. Препоръчайте някакви зимни, че снега иде, а тези сегашните са доста износени и определено се притеснявам баща ми да кара с тях.

krassitch
Редовен
Регистриран: 08 апр 2012, 21:06
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД

Мнение от krassitch » 13 дек 2017, 20:39

Клебер НР 3 са много добри,Барум-също.Това ако се търси бюджетно решение.Ако търсиш премиум-Континентал,или Гудиър.Аз вече ще търся усилени,8-платови гуми-XL,по-здрави са от нормалните

Автор на темата
Ицони

Мнение от Ицони » 17 дек 2017, 14:49

Снабдихме се и с гуми - следват 4 броя джанти. Я кажете имам ли право да публикувам снимки от чужди обяви, че искам да ви питам дали джантите са за Ситроен или са за друга марка, но "надени" на Ситроен?

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Гости / Guests”