ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Монтиране на модул за дневни светлини в Божурище

pirin

Регистриран: 12 окт 2004, 15:16
Кара: C5 ІІ exclusive 2.0 HDI автоматик и Xantia 1.8 16 v

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Монтиране на модул за дневни светлини в Божурище

Мнение от pirin » 10 сеп 2012, 14:31

Г-н MZokov,
Искам да попитам дали получихте модули, че нещо ги бяхте свършили и не получихте когато ги очаквахте?
Бъди здрав/а/ и колата ти също

Автор на темата
MZokov
АМК - Служител
Регистриран: 12 яну 2011, 22:14
Кара: мотор през лятото
Контакти:

Мнение от MZokov » 10 фев 2013, 12:43

Уведомявам всички, че вече съществува и модул за С1. Цената е същата, има наличност. За останалите модели също имаме наличност.

pat66

Регистриран: 02 сеп 2009, 17:21
Кара: C4 1.6HDI 90hp

Мнение от pat66 » 10 фев 2013, 21:07

Честита Коледа! И весела Нова Година!
WSBO

dimkaraganchev
Новак
Регистриран: 21 дек 2012, 19:24
Кара: Nissan Primera P11 SLX GA16DE

Мнение от dimkaraganchev » 10 фев 2013, 22:16

А доколко законни са модулите, вързани на дългите?

Автор на темата
MZokov
АМК - Служител
Регистриран: 12 яну 2011, 22:14
Кара: мотор през лятото
Контакти:

Мнение от MZokov » 11 фев 2013, 09:46

Модула не променя конструкцията на автомобила, така че няма проблем със закона.

bigdodo

Регистриран: 30 яну 2006, 21:45
Кара: ше ЗАЗ 966/ЛАДА 2105/Xantia 1,8i,16v,SX,реколта 99,сега кара Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive,BVP 2009год.
Контакти:

Мнение от bigdodo » 04 апр 2013, 17:18

Основният въпрос,на който Вие така упорито и дразнещо отказвате да отговорите, от началото на темата,е :Законно ли е,да свързвате модула към дългите светлини,след като в закона пише :движение с включени ДНЕВНИ ИЛИ КЪСИ СВЕТЛИНИ,не пише ДНЕВНИ,КЪСИ ИЛИ ДЪЛГИ СВЕТЛИНИ,не пише ВКЛЮЧЕНИ СВЕТЛИНИ.От друга страна ,в описанието Ви за модула,пише че може да се включва към дългите или късите светлини на автомобила:"Модула се монтира към електрическата инсталация на автомобила, като в зависимост от монтажа може да управлява къси или дълги светлини с редуцирана или пълна мощност в диапазона 20% - 100%".Моля Ви,най-учтиво,изяснете най-накрая този въпрос.Къде включвате модула-към късите или дългите и ако е към дългите,как се съчетава това с текста от закона?

..::[ Редакция (Вто Мар 26, 2013 2:04 pm)

Глава втора

Правила за движение по пътищата

Раздел седемнадесети

Използване на светлините.

Чл. 70

(1) При движение през нощта и при намалена видимост моторните превозни средства и трамваите трябва да бъдат с включени къси или дълги светлини, габаритни светлини и светлина за осветяване на задната табела с регистрационния номер.
(2) Използването на дългите светлини е забранено :
1. при разминаване; в този случай превключването от дълги на къси светлини става, когато разстоянието между превозните средства е не по-малко от 150 метра или в момента, в който насрещният водач подаде сигнал чрез превключването на светлините;
2. при движение по осветени участъци от пътя;
3. при движение зад друго моторно превозно средство на разстояние по-малко от 50 метра.
(3) За подобряване видимостта на автомобилите и осигуряване безопасността на движението през деня те могат да се движат с включени къси и габаритни светлини
Чл. 76

Забранено е използването на други светлини, освен предвидени в този закон и издадените въз основа на него нормативни актове
УКАЗ № 295
На основание чл. 98, т. 4 от Конституцията на Република България
ПОСТАНОВЯВАМ:
Да се обнародва в „Държавен вестник“ Законът за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата, приет от ХLI Народно събрание на 24 юли 2012 г.
Издаден в София на 31 юли 2012 г.
Президент на републиката: Росен Плевнелиев
Подпечатан с държавния печат.
Министър на правосъдието: Диана Ковачева
ЗАКОН
за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата
§ 3. В чл. 70 ал. 3 се изменя така:
„(3) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.“

..::[ Редакция (Чет Апр 04, 2013 4:14 pm)

Не че очаквах от Вас отговор.Миналият път бяхте излязъл в "дълъг отпуск" и така и не отговорихте на същият въпрос.Не го възприемайте като заяждане,а просто питане.Очаквах друго ,по- професионално отношение от Вас.Мисля че можехте да отговорите например: да ,знаем закона,не е съвсем по-закон,но върши работа,няма проблем с полицията или пък :монтираме ги защото е законно според определението за дневни светлини /намерили сме вратичка/или нещо такова,а пък всеки да си прави сметката,но да е наясно как стоят нещата.Но явно диалог с Вас не се получава.Вашето отношение ,определи и моето решение ,да не си поставям от Вашите модули при Вас,ако загубата на клиент изобщо означава нещо за Вас.
Когато караш Citroen,сякаш летиш на Concorde!

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 04 апр 2013, 22:31

Ти на C4-орката нямаш ли дневни или поне не можеш ли да си активираш тази екстра? А човекът е уточнил, че може да бъдат монтирани на къси, дълги и където щеш - какъв ти е проблема?
А и като гледам по улиците какви (и колко) коледни дръвчета се движат, явно никой не прави проблем за това. Аз имам модул и ще си го монтирам на дългите (30 %) на Пежо-то.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

Anojarov
АМ - Габрово
Регистриран: 04 апр 2007, 09:22
Кара: Brlingo K9 Feel Blue Hdi 100,C3 Aircross BlueHDi 100 BVM Shine

Мнение от Anojarov » 05 апр 2013, 11:31

Има я опцията , и най вероятно е на разположение в борд компа
“Помни вчера, мисли за утре, но живей днес.”

bigdodo

Кара: ше ЗАЗ 966/ЛАДА 2105/Xantia 1,8i,16v,SX,реколта 99,сега кара Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive,BVP 2009год.
Контакти:

Мнение от bigdodo » 05 апр 2013, 12:09

Въпросът не е дали мога или не.Имам си и ключ за светлини.Аз всъщност не съм искал да си включа постоянно фаровете.Не ми харесва мисълта че фаровете ми ще светят постоянно при запален мотор,но това няма значение какво мисля аз или сега да ме убеждавате.Въпросът е принципен, че не отговарят тенденциозно на елементарен въпрос по който искам да се осведомя и е редно като си рекламират продукта,да са коректни да отговорят на нормално зададен въпрос,а не да мълчат и само на въпроса има ли вече модули да отговарят.Вижте че се говори само за дълги светлини и за намален процент на светене .На елементарния въпрос,дали може да се включи модула към късите,както пише в рекламата-мълчат.Например ,ако може да се включат късите,без да светят габарити,таблото ,бих си сложил този модул,ама никой не ще да ми отговори.Иначе не виждам смисъл в този кът на АМК.Както и да е.

Потребителски аватар

Anojarov
АМ - Габрово

Мнение от Anojarov » 05 апр 2013, 12:57

Може да се включат към които фарове желаете.Може и към допълнителни фарове с диоди , към фаровете за мъгла и т.н. А колко процента ще светят се регулира и програмира.Включването на 25 - 30 % към дългите е с презумция да не се ползват крушките на късите.По вече време се кара на къси отколкото на дълги - и живота на крушките се удължава.
Всичко това го пише и във всеки сайт на търговци които предлагат модула.Едно кликване в Гугъл и да сте го прочели .
Щом можете да изкарате Закона , значи знаете как се работи в Гугъл.
Така според логиката Вашите питания са с цел .... чесане на клавиатурата

Потребителски аватар

DrumVlado

Регистриран: 04 окт 2004, 12:03
Кара: Много Ситроени

Мнение от DrumVlado » 05 апр 2013, 14:05

Колега, по-спокойно. Правната материя май повече пречи на човечеството, макар и обратното да е смисъла на съществуването и. За съжаление законите, или по-скоро всички свързани с тяхното писане, не струват. Всички автомобили с фабрични дневни светлини използват дългите за такива, но с намален волтаж - например 50%. Идеята е много проста. 1)Дългите се виждат от далеч, а това е смисъла на дневните светлини, 2) не заслепяват при намалена мощност и 3) живота на кружките става практически безкраен. Ако този модул е сетифициран за продажба в Европейският съюз, никой не може да ти забрани да го ползваш.
Vladimir Vassilev
GSA Special Break 1984 (_›=Λ=‹_)
2CV6 Club 1981 (.°\\=//°.)
Dyane made in Iran 1975 [◙\/==\/◙]
Acadiane 1985 [◙\/==\/◙]
Visa Special 1986
А сега и C5 2,2HDI 170 2007
общо 364 к.с. !!! :)

bigdodo

Контакти:

Мнение от bigdodo » 08 апр 2013, 08:51

Браво,значи когато питам някого и той не иска да отговори,аз съм виновен.Ето Anojarov,ти ми отговори с 2 думи и те разбрах.Аз съм лекар и ти ако дойдеш при мен,така ли трябва да ти кажа,да си прочетеш в интернет,щом си си дал труда да разбереш на какъв специалист да отидеш?Някой предлага нещо и то срещу заплащане и е нормално ако се интересувам за подробности,още повече че е предоставил опция за въпроси и отговори и никого не съм искал да обидя или да се заяждам,както може би си мислите.Мислех че е нормално и да ми се отговори,както отговаря на другите питания,както ти ми отговори и разбрах и слагам точка.Човек не може да попита нещо :skratch:

Потребителски аватар

torbalan
Дървен философ
Регистриран: 16 мар 2006, 13:42
Кара: от скоро...
Контакти:

Мнение от torbalan » 23 май 2013, 11:09

DrumVlado написа:Колега, по-спокойно. Правната материя май повече пречи на човечеството, макар и обратното да е смисъла на съществуването и. За съжаление законите, или по-скоро всички свързани с тяхното писане, не струват. Всички автомобили с фабрични дневни светлини използват дългите за такива, но с намален волтаж - например 50%. Идеята е много проста. 1)Дългите се виждат от далеч, а това е смисъла на дневните светлини, 2) не заслепяват при намалена мощност и 3) живота на кружките става практически безкраен. Ако този модул е сетифициран за продажба в Европейският съюз, никой не може да ти забрани да го ползваш.
Един умен човек беше казал, че само вселената и човешката глупост били безкрайни... Горния цитат май е поредното доказателскво за това твърдение.
http://photo-cult.com
всичко за фотографията, фотофорум, снимки, албуми, конкурси и още...
Canon, Nikon, Sigma, Pentax, Sony

Из ЗДвП:

Чл. 5. (1) Всеки участник в движението по пътищата:
1. с поведението си не трябва да създава опасности и пречки за движението, не
трябва да поставя в опасност живота и здравето на хората и да причинява имуществени
вреди;

Важи и за водачите на превозни средства със специален режим!

Потребителски аватар

DrumVlado

Регистриран: 04 окт 2004, 12:03
Кара: Много Ситроени

Мнение от DrumVlado » 27 юни 2013, 15:32

От теб това звучи като комплимент...
Vladimir Vassilev
GSA Special Break 1984 (_›=Λ=‹_)
2CV6 Club 1981 (.°\\=//°.)
Dyane made in Iran 1975 [◙\/==\/◙]
Acadiane 1985 [◙\/==\/◙]
Visa Special 1986
А сега и C5 2,2HDI 170 2007
общо 364 к.с. !!! :)

Потребителски аватар

mIRIx

Регистриран: 25 юли 2007, 22:53
Кара: Citroen Секси 1.5 D - 2001 без тунинг елементи, Citroen C5ко 2.0 HDi 138 2004 на края exclusive без топлене на дупарата.

Мнение от mIRIx » 15 юли 2017, 00:09

GeorgeHarTuche тоз бот що не го баннете?
Не се сърдете, че пиша грешно! на тъмно и с телефон, особено лоша комбинация. Ако някой се дразни много да ми пише на ЛС да си поправя грешките!
Няма нищо по хубаво от домашната бира и 5 ++ цилиндров двигател
||| \~/ - Скара Бира
Изображение пот на 100 м. с таз ръчна количка

Потребителски аватар

angel_hart

Регистриран: 10 сеп 2007, 21:49
Кара: С-5 II 2.0HDI 2006г. exclusive

Мнение от angel_hart » 24 окт 2017, 09:55

Здравейте колеги. Във този ,,Кът на АМК,, изобщо има ли някакъв представител,който да чете зададени от нас въпроси /в случая с поставяне на модул за дневни светлини/, или това вече е история? :ochki:
Ситроен-Axel 1.1
Ситроен-ХМ 2.0I
Ситроен-ZX 1.4 Aura
Ситроен-Xantia II 1.9TD
Ситроен-С5-I 2.2HDI
Ситроен-C5-II 2.0HDI

Потребителски аватар

Anojarov
АМ - Габрово

Мнение от Anojarov » 24 окт 2017, 13:41

На каква кола ще слагаш модул? Ако е от подписа ти , тя си има заводско решение. Ако е за друга - малко им мина модата. Вече има толкова много модели LED и модул

Потребителски аватар

angel_hart

Регистриран: 10 сеп 2007, 21:49
Кара: С-5 II 2.0HDI 2006г. exclusive

Мнение от angel_hart » 24 окт 2017, 14:48

Да става дума за колата от подписа ми и за това ,,дневните,, да бъдат дългите светлини на 20-30%.
Ситроен-Axel 1.1
Ситроен-ХМ 2.0I
Ситроен-ZX 1.4 Aura
Ситроен-Xantia II 1.9TD
Ситроен-С5-I 2.2HDI
Ситроен-C5-II 2.0HDI

iavorski
Нов потребител
Регистриран: 29 авг 2017, 18:11
Кара: C4 Grand Picasso 1.8i 6FY 125 к.с.

Мнение от iavorski » 20 дек 2017, 16:47

Колеги, предишната ми кола беше с такъв модул закачен на дългите и настроен на 30%. Никога не са ми присветквали но личното ми мнение е че дразнеха повече от включени на 100% къси. Така че съвета ми е - най-добре си ги закачете на късите / ако не сте с ксенон / и сложете мощността на 60 до 80%. Крушката се пази много от факта че запалването и гасенето са забавени. Сега на Ситроена са ми постоянно активни от Лексията и не мисля да бърникам системата - просто ще сменям крушки по-често.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Акции”