ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Разочарован от АМК Пловдив

За актуална информация и снимки, следете и страницата на АМК във фейсбук:
Изображение
Правила на форума
Изображение

Централен офис
Вход от централната улица на Божурище

Централа:
Тел: 02/80 22 222
Факс: 02/80 22 106

Автор на темата
Stinkle
Новак
Кара: Citroen C3 1.4 HDI 2002 г.

Разочарован от АМК Пловдив

Мнение от Stinkle » 16 Окт 2013, 01:45

Здравейте колеги. Искам да споделя моето преживяване и дълбоко разочарование от АМК Пловдив имах проблем с централното от ключа. Тъй като живея в Дания реших да се прибера до България за да оправя и някои работи по колата, защото е много по евтино. Отидох до АМК Пловдив и хора там бе убедиха че ще ми оправят централното от ключа.Чаках си аз близао час и половина в кафето на АМК и забелязах че колата не пали и се притесних малко. След няколко минути реших да слезна и да попитам какво става и човека каза че има проблем в BSI. Спря да пали, нищо не работеше по таблото, нито един бутон не работеше в колата. Евентуално колата запали и до там. Естествено попитах от защо е станало така и ми отговориха че са ми обновили софуера ( за което обнивяване не бях оповестен ). Казаха ми че немогат да направят нищо повече. Оставиха ме с кола която не показва нищо на таблото и неработещ нито един бутон в колата. Казаха ми че BSI се е прецакал нещо и за това решиха да ме пратят при някакъв човек, който оправя проблеми свързани с BSI, компютри и други подобни. Съответо последваха разправии с АМК и се опитаха да ме изкарат мен виновен. Както и да е след 2 дни човека (при когото ме пратиха от АМК) ми оправи колата, но това ми струваше 350 лева (BSI + табло). Човека трябваше да намери друг BSI за да пробва, но не станало само с него. След това пробвал BSI + таблото от колата от която е взета и стана. Платих си на човека и веднага след това отидох до Ситроен с иск да ми върнат парите. Познайте какво стана. Не ми върнаха и една стотинка. Стигна се до изпълнителния директор в АМК Пловдив, но пак нищо. Съжалявам че не се разправях повече, но просто нямаше как това да стане защото един ден по-късно пътувах до Дания. Това е сбита история на моето преживяване в Ситроен Пловдив.

ПС: btw през цялото време се опитваха да ме изкарат мен виновен. Предполагаха че съм пипал по колата ( циритам: Вие сигурно нещо сте пипали по колата? Пипали ли сте? ), защото неможело да стане така. Те теглели софтуера директно от Ситроен Франция и е невъзможно. А това че майстора който работеше със софтуера Лексия незнаеше Английски никой не констатира. Както и да е. Разочарован съм и никога повече няма да стъпя там.

zerd
Редовен
Кара: С4 Picasso Exclusive 2.0I 16V BMP6-пневматично окачване

Re: Разочарован от АМК Пловдив

Мнение от zerd » 16 Окт 2013, 08:04

Жалко че трябва да го кажа но - типично по Български.Това е масово явление в Б-г. Липса на кадри.Сервизите се стискат и не пращат хора на обучение а ако някой се понаучи разбира се че си отваря сервиз с пиратски програми и предлага алтернативни евтини части.

Аватар

moni74

Кара: Citroen Berlingo XTR 1.6 BlueHDI S&S 120hp
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от moni74 » 16 Окт 2013, 08:11

Stinkle написа:... А това че майстора който работеше със софтуера Лексия не знаеше Английски никой не констатира. ...
А мен това ме изуми! Какъв диагностик е, как чете данните от Лексията, ако не знае английски? Кой знае какво е направил по колата ти...
Клубна карта №00071
Изображение

zerd
Редовен
Кара: С4 Picasso Exclusive 2.0I 16V BMP6-пневматично окачване

Мнение от zerd » 16 Окт 2013, 08:18

Е ти пък много искаш - да знае и английски още малко ще поискаш и да е завършил инженер :bigsmile:

Автор на темата
Stinkle
Новак
Кара: Citroen C3 1.4 HDI 2002 г.

Мнение от Stinkle » 16 Окт 2013, 10:25

Забравих да кажа че майстора ме попита дали знам английски, защото незнаеше как да преведе: "Until big service" и пишеше някакви милиони километри. Даже ме попита тая кола да не е била на толкова километри и да е превътан километража. Тук в Дания това е нелегално и могат да ти пишат глоба на стойност повече от 5000 лева. Тъй като на всеки 2 години се ходи на технически преглед и там проверяват колко си карал през изминалите 2 години. Също тъка като си правиш застраховка трябва да им кажеш приблизително колко километра караш на година и така могат да засекад дали си връщал километража. А бе с няколко думи казано хората тука не правят такива работи.

Аватар

l_lazarov

Кара: Египетско син C4 1.6 e-HDi, 115 hp, 2012 г. Преди: Xsara HDI 2.0 '02 110 hp AL4; ZX 1.6i, 90 hp, 1995 г.
Обратна връзка:

Мнение от l_lazarov » 16 Окт 2013, 22:21

:offtopic: Без да взимам страна, само да Ви светна, че в Пловдив май всички Lexia са на руски. Какво общо има тук английския?

PS Темата не е за този раздел. До колкото ми е известно, Citroen - Пловдив няма нищо общо с АМК.
Днес е по-добре от утре, вчера - по-добре от днес!
Проверете преди да пишете!
Лентата е част от платно за движение!

Аватар

Anojarov
АМ - Габрово
Кара: Brlingo K9 Feel Blue Hdi 100,C3 Aircross BlueHDi 100 BVM Shine

Мнение от Anojarov » 17 Окт 2013, 07:27

Aвтомотор Пловдив е собственост на Автомотор Корпорация София.
Колкото до случая - не коментирам.
“Помни вчера, мисли за утре, но живей днес.”

Аватар

l_lazarov

Кара: Египетско син C4 1.6 e-HDi, 115 hp, 2012 г. Преди: Xsara HDI 2.0 '02 110 hp AL4; ZX 1.6i, 90 hp, 1995 г.
Обратна връзка:

Мнение от l_lazarov » 17 Окт 2013, 07:32

Съжалявам да го науча. Без коментар.

Аватар

stamenov1

Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Обратна връзка:

Мнение от stamenov1 » 08 Апр 2019, 08:03

Явно нещата не са се променили все още.
vkk написа:
27 Мар 2019, 13:57
Днес цял ден се опитвам да си запазя час в АМК за въпросните накладки и НИКОЙ не вдига телефона нито на сервиза, нито на частите! От 9 часа до 14 часа ... Впрочем - веднъж ми затвориха дори :ti ma prebi:
Нищо, нищо не се е променило в АМК от преди 15 години!
Нямах нерви повече и си записах час в Пежо.
......
Винаги съм бил доволен от Пежо сервиза в Пловдив и този път също не ме разочароваха!
Естествено, както обикновено, ми се обадиха от централата на другия ден, да ме питат дали съм доволен, което и в Балканстар не се случва!
Дано и АМК някой ден да станат поне наполовина добри в работата с клиенти, колкото СФА
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Аватар

Sotis

Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 25 Апр 2019, 20:44

Хубаво е да има повече разочаровани, та никой да не ходи там.
Че много мразя да чакам на опашки. Не стига че са извън града и трябва винетка да идеш при тях, че и да си пазя ред, ами не е чесно.
Добре, че мен още не са ме разочаровали. :bigsmile:

ДимоАндреев
Новак
Кара: Citroen C4 ;disel;1600cc

Мнение от ДимоАндреев » 07 Ное 2019, 14:25

Anojarov написа:
17 Окт 2013, 07:27
Aвтомотор Пловдив е собственост на Автомотор Корпорация София.
Колкото до случая - не коментирам.
На 31.10.2019г. отидох в сервиза на Ситроен в Пловдив за обслужване на моя Ситроен Ц4 : смяна на масло на двигателя,доливане и смяна на филтри. В един момент приемчика ме извика от кафето да ми покаже ,че ми е счупена кората под двигателя. Като я видях го попитах как са я счупили ,а автомонтьора ми отговори че била счупена. Обърнах се към приемчика и го питам : Не виждате ли че това е току що счупено,защо ме лъжете ??? Започна едно хъкане,мъкане и от двамата. Останах РАЗОЧАРОВАН от обслужването. В този сервиз работят 2 автомонтьори и още 8 човека са в салона и офисите. Това ли е стратегията на управление на АМК ???

Аватар

l_lazarov

Обратна връзка:

Мнение от l_lazarov » 21 Ное 2019, 14:20

Там трошат корите на поразия. Теб поне са те извикали да ти я покажат.
През април ми сменяха тампони на двигателя. След операцията се появи притропване на някои неравности в следствие на потрошени кори на подкалниците.

krassitch

Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД

Мнение от krassitch » 21 Ное 2019, 14:55

Sotis написа:
25 Апр 2019, 20:44
Хубаво е да има повече разочаровани, та никой да не ходи там.
Че много мразя да чакам на опашки. Не стига че са извън града и трябва винетка да идеш при тях, че и да си пазя ред, ами не е чесно.
Добре, че мен още не са ме разочаровали. :bigsmile:
Хубаво е да има теми,от които желаещите да си купят нова кола,да могат да направят съответните изводи :D

Stoian
Четящ
Кара: Citroen C4 Coupe 1.4v // Citroen C4 Cactus 110 PureTech

Мнение от Stoian » 05 Фев 2020, 11:58

За съжаление вече и аз мога да добавя +1 към списъка с разочарованите от АМК Пловдив.
Това, че работят бавно и всеки път за всичко се чака с по ден-два повече, не ме учудва. Някакси го очаквах. Но ето случка - колата ми е още гаранционна и в края на 2019 я оставих в АМК Пловдив да сменят две от вратите заради ръжда по праговете. Познат проблем на моя модел, поръчват се нови врати, пристигат, окомплектоват се, монтират се и готово. Било обаче пипкава работа и трябвало колата да остане няколко дни - окей, няма проблем. Няколко седмици след смяната се появи едно свистене при скорост над 80 км/ч, след още известно време забелязах, че едната врата нещо не се затваря както трябва и леко драска задната... а миналия уикенд почна да прави проблем при отваряне и да увисва! Слава богу имах път към Пловдив още в понеделник и отбих през АМК да ги помоля да я погледнат и оправят в рамките на деня, защото трябва да пътувам и не мога всеки път да им оставям колата за по 3-4 дни. Почна се едно "ама не може така, ама има ред" ала бала, но в крайна сметка след скандал я оправиха поне да се затваря и отваря нормално. Свистенето още го има и ПАК ще трябва да се оправя, защото някъде не уплътнява както трябва явно и не беше така с оригиналните врати. Отделно през януари им я оставих пак за 2 дни за обслужване и няколко проблема - познайте дали изобщо решиха някой от проблемите.
Черешката на тортата обаче беше когато след обслужването, като паркирах в София забелязах в нишата между капака и предното стъкло забравена отвертка. Страшни професионалисти, думи нямам.

Повече не смятам да ходя там, но честно казано направо се чудя къде да я оставя за ГАРАНЦИОННИ ремонти по нея. Има ли АМК в което реално оправят проблеми по колите?

Аватар

XUD9
Редовен
Кара: Изключително мощен ВХ 1.9D ; 2CV 6 Club

Мнение от XUD9 » 05 Фев 2020, 14:53

Вие какво очаквате от кадри, които работят за 1000 и малко лева? :) При всички дилъри е така, не само в Ситроен (АМК) . Ако си кадърен инженер с много опит, практика и ти се занимава с подобен тип работа - ще се хванеш ли да бачкаш като роб за толкова малко? Едва ли.

Аватар

bgaf
Нов потребител
Кара: Citroen C5 II Break EW10A

Мнение от bgaf » 05 Фев 2020, 15:02

От кадри, дето са се хванали да вършат тази работа, се очаква да свършат тази работа. За какво заплащане работят си е договорка между тях и работодателя. Като не им изнася в този сервиз, да си търсят друг, да си правят техен собствен и т.н.
Въпросът спред мен опира до човека, а не за колко работи. Който си е мурдар, той си е мурдар, ако ще и милиони да му даваш. И на работа сме с еднакви заплати, ама едни работят, други се правят, че работят. Единият си дава душата за работата, другия само чака да дойде превода на заплатата.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Въпроси и коментари”