ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ксара exclusive - странното начало на една история

Силов и аудио визуален тунинг.
Тема само за маниаци и спортен дух.

Модератор: lendo

Автор на темата
insaneangel
Редовен
Регистриран: 01 сеп 2013, 23:22
Кара: Xsara n1 1.6 8v stage 2

Ксара exclusive - странното начало на една история

Мнение от insaneangel » 08 окт 2015, 22:27

Приятели и колеги откакто си купих моето ексклузивче съм регистриран във форума на едни от най-приятните, надеждните и безпроблемни коли от фирмата "Ситроен".Много време разглеждам форума, разни проекти и да си кажа честно завиждам на някои хора, та реших и аз да си разкажа и покажа историята с материали от архива и' от самото начало.Пускам си темата тук, защото от едно нищо и никакво зарибяване по колата малко по малко навлязох в едни тъмни бездни на нещо, от което дори си нямах никаква представа, че ще е толкова трудно и доста скъпо удоволствие, а друг е въпроса, че все пак трябва да има и един човек, който доста трябва да разбира нещата, за да може всичко да се случи в крайна сметка и в случая това не съм аз, а един приятел, на когото съм много благодарен, че се занимава с мен и с една от най-сполучливите разработки кола :lol:

ето тук намерих една снимка на обява, която брат ми беше показал и не знам защо нямаше снимка на колата, но от тогава нещо започна да ме човърка....

Ще започна да качвам снимки и да разказвам последнователно истирията на колата и всичко останало.Надявам се да ви хареса какво се е получило, а дали има вече някой, на който му е интересно какво зверче съм си докарал вкъщи :Help: :drink: :finish: :finish: :finish:

hitsko
Новак
Регистриран: 30 мар 2010, 21:58
Кара: citroen XM 200i

Re: Ксара exclusive - странното начало на една история

Мнение от hitsko » 09 окт 2015, 16:46

Аз имам същата,давай разказвай да видим какво се е получило,и дали си доволен.

sid803

Регистриран: 09 яну 2015, 00:46
Кара: XSARA 2.0 HDI RHY + ИНТЕРКОЛЬО

Мнение от sid803 » 09 окт 2015, 23:36

Стига със съспенса :) , направо кажи каква турбина си инплантирал на Касарата, какъв спортен вал(на колко градуса :) ) глава(портване и т.н), биели и т.н :twisted: :) :) :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: ? И някое клипче ако има да я чуем как трътка на ниските душата и как съска блоу оф-а :) .

Автор на темата
insaneangel
Редовен

Мнение от insaneangel » 09 окт 2015, 23:50

това е първата снимка на колата след като я докарах и още от тогава някак си нещо не ми харесваше макар че цената беше много приемлива след пазарлъка... и от тук нататък започна филма, брат ми намери ето тези джанти супер на далавера от ибея в англия -
    веднага купих болтовете за тях и ето как се преобрази колата макар че са 14" - започна да ми харесва вече в този си вид но неочаквано един ден рано сутринта преди да запаля си я гледах под капака и какво да видя тече бензин от един маркуч към инжекциона случайно видях отвита свещ оправих всичко до края на деня и доволен започнах да си джиткам след което забелязвам че нещо тая температура не ми харесва ( и си викам - " къв' е тоя боклук където купих миналия ден :D ) сменихме термостата и тази кола започна да опира датчика в червеното..... потресен съм!Обаждам се, срещам се с човека който от тогава има право да ми бара колата и започваме да умуваме ама кво да го умуваме ------- свалихме главата направо обслужихме я и преди да я сложим зачисти блока и ново 20!!!! Пукнатини по блока :super: :super: :super: и филма започна какво да кажа направо ми се приплака...

..::[ Редакция (09 Окт 2015, 23:50)

Sid803 за турбалан не ми дават на тва моторче на ХДи-то тогава :mrgreen: днес си видях всмукателния - утре може и да я запалим но тъкмо до като се нагласи всичко тази тема ще се развие достатъчно и ще кача настоящи снимки сега и аз трепна от вълнение да стане утре да и чуем гласеца на певица "Ксара"

sid803

Мнение от sid803 » 10 окт 2015, 01:51

Колега, по принцип от по-големите батковци знам, че изпитан сетъп за турбиниране на бензинка(1.9 16V) e "долнище" от 1.9 тд, все си мисля, че и при теб може да е приложим този мод :bigsmile: , но ще трябва консултация с батковците, мен лично бензинките не са ми по сърце :) . А иначе ако се използва за донор DW10 - 90 и 110 коньови блокове са еднакви, че даже и 136(RHR) е същия, може да има сериозни резултати :)
    А за джантите може да си вземеш 2-ри комплект(за лятото) 15" 7J с малко ЕТ, примерно ЕТ 12-10, ще и разшири следата и ще изглежда по "злобно" с гуми 195/50, това разбира се е мое лично мнение, което може да не вземеш в предвид :bigsmile: :)
    Ако сложиш и едно задно крилце от VTR/VTS ще има по-завършен вид отзад(пиша го от личен опит, моята VTR.) :)

Автор на темата
    insaneangel
    Редовен

Мнение от insaneangel » 10 окт 2015, 07:44

sid803 това одобряваш ли :eggs:

..::[ Редакция (10 Окт 2015, 07:04)

малко след това се намери нов блок за колата от едно пежо 306 както и бутала от него и крайният резултат след смяна на всичко и мотор направен както трябва ето и test drive показателите после да не кажете че били ситроените " кашлици"

Потребителски аватар

ferrari4456

Регистриран: 29 дек 2011, 11:57
    Кара: C5 2.0HDi '02г и Xsara Picasso 2.0HDi '04г, C5 V6 '06г

Мнение от ferrari4456 » 10 окт 2015, 11:13

Хубаво е, че си възтановил Ситроенчето, но не е от най-разумните неща да вдигаш +200км/ч на това време с тази кола, още повече по родните пътища!Не си единствен на пътя!
    Все пак браво за ентусиазмът и възтановяването на количката! :drive:
    "Тих" за дизел е като "възпитан" за Убиец!

sid803

Мнение от sid803 » 10 окт 2015, 13:27

insaneangel написа:sid803 това одобряваш ли :eggs:

..::[ Редакция (10 Окт 2015, 07:04)

малко след това се намери нов блок за колата от едно пежо 306 както и бутала от него и крайният резултат след смяна на всичко и мотор направен както трябва ето и test drive показателите после да не кажете че били ситроените " кашлици"
    Браво, браво за Ремусчето :evala: :) .
    Оти не ти работи датчика за темп на маслото? :D Ако ще е бегачка, няма да се излагаме ся, че току виж го видял някой форумец от немските марки и ще ни разнасят пак ,,борчета това, борчета онова ... " :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: Шегувам се , браво за усилието и вложените нерви и финанси(предполагам, че не са ти били излишни :) ) :evala:

Автор на темата
    insaneangel
    Редовен

Мнение от insaneangel » 12 окт 2015, 13:30

малко след това ми изпаднаха пружини от пежо 206 гти 2.0 136к.с. и амортисьори от 305 2.0 125к.с. с които от предницата падна с точно колкото исках да падне - , а преди това бяха ми продали някви гадни и вижте как беше тук до веждата от 64см падна на 52см :super: :super: а не както съм я направил в момента на 59.5см

..::[ Редакция (12 Окт 2015, 13:30)

Малко след четох из форума че вал от 106 рали ставал на моята кола и естествено след малко ровене из нета намерих такъв от някаква морга в София но след като дойде се оказа ето такъв вал - http://www.pipercams.co.uk/pipercams/ww ... d=VTRBP270 след което го приверих и реалната му цена в България е 978лв... Викам си това нещо ще го сложим за 2 часа и вече ще хваща не 200км/ч а 230 но този вал въобще не ставаше току-така а вече няколко месеца работим по колата и се променят доста от нещата

sid803

Мнение от sid803 » 12 окт 2015, 21:23

Ами такава е работата само с разпр. вал не става иска си доста преправяне, пък главата ще иска да се портне, по-големи клапани, по яки пружини, тарелки, друго ангренажно колело на вала, по-големи дюзи и т.н и тн :)
    И накрая "долнище" от печка и една яка турбина :D :D :D :)

Автор на темата
    insaneangel
    Редовен

Мнение от insaneangel » 13 окт 2015, 20:13

След малко като се прибера у нас ще споделя още снимки на последващите процедури които се наложиха да правим с идването на вала :super: тъкмо да си кажете мнението за комбинацията

..::[ Редакция (13 Окт 2015, 20:11)

започна се пружинки на клапаните ето ги и тях монтирани на нова глава от наш приятел от форума #ra40 който изключително бързо съдейства после изхвърлих моята защото един майстор на бор-щанга и направи отворите за вала на едно място по-големи от 4стотни и просто се наложи да намеря и обслужа новата ето и снимки на новата и доработките по нея изпускателни - всмукателни - по-големи отвори за повече вкус ммм :drink2: :dance: след това дойдоха още неща от любимата ми фирма както и тези обложки ( предполагам се сещате от какво са :idea: ) ето и една много хубава снимка
    Последна промяна от insaneangel на 15 окт 2015, 00:34, променено общо 1 път.

sid803

Мнение от sid803 » 13 окт 2015, 22:16

Браво, много добре. Вала на колко градуса е, на 260 гр. ли е ? :)
    По принцип и мен тази английска марка ме кефи :evala: :) И на мен от 6-7 месеца ми се върти нещо подобно за баба печка, ама при мен нещата стават много сериозни и ще трябват други промени ( а от 8 год я карам и вече взе дами омръзва макар и да е Ксара II, и смятам да я завещавам на жената пък на нея +140 кс печка са и достатъчни, ще и дойде множко Ксара с 2256 турбина, спортен вал и т.н :bigsmile: )

Автор на темата
    insaneangel
    Редовен

Мнение от insaneangel » 29 ное 2015, 17:58

Те жените са такива едни ненаситни ако трябва и турбина 2299 да и сложиш пак ще каже че не стига, така че давай, че не само ксарата, а и жената не издържат :bigsmile: :finish: :finish: :bigsmile: скоро ще покажа и всмукателния колектор от 1.3 106 рали и дросела от голф 3 гти 115к.с. но има малка промяна по него защото е много голям и сега ундурдисваме :D един от някъв си партнер 1.8 както се премахва и бобината с кабелите, сериозни свещи да искрят яко в тъмнината

..::[ Редакция (18 Окт 2015, 16:05)

Днес запалихме.. всичко е се е получило много добре сега ще покажа малко снимки от миналия ден ето го и моят любимец с приятно направените отворчета а ето го и дросела от партнера и фланеца за него

..::[ Редакция (29 Ное 2015, 18:58)

Мисля че позабравихме малко темата, но за сега съм в Германия и всичко се отложи с идването ми... Надявам се скоро ще мога да продължа всичко което съм подготвил за колата, мисля че ще се получи нещо много приятно

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Тунинг”