ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ситроен Саксо ВТС тунинг

Силов и аудио визуален тунинг.
Тема само за маниаци и спортен дух.

Модератор: lendo

Автор на темата
TDIVAG
Новак
Регистриран: 02 авг 2015, 15:13
Кара: Seat TDI

Ситроен Саксо ВТС тунинг

Мнение от TDIVAG » 02 авг 2015, 15:39

Здравейте на всички Ситроен маняци.
В момента съм собственик на 1,9 ТДИ ( 200 коня от Ибиза ) и съм много доволен като цяло ( вървеж , разход, здравина )
Насочил съм се към Саксо ВТС 1,6 120 к.с. мисля.
Питането ми е някой занимавал ли се е да тунингова такъв автомобил, докарват ли се 140 коня, има ли части ( тунинг ) за тях, ще приближава ли до вървежа на Ибизата ? Заслужава ли си въобще? Всички ме съветват, че не е удачно.
Благодаря !

sid803

Регистриран: 09 яну 2015, 00:46
Кара: XSARA 2.0 HDI RHY + ИНТЕРКОЛЬО

Re: Ситроен Саксо ВТС тунинг

Мнение от sid803 » 17 сеп 2015, 00:45

Колега, няма как да сравняваш "вървежа" на Ибиза ТДИ 200 кс(ако е на колелата направо не знам въобще защо си пуснал темата :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:, но ако приемем, че е на вала ) вероятно с челен кулер, хибридна турбина(GARRETT 1752v), някакъв мод на софта и т.н и т.н със Саксо бензинка/атмосферка па макар и VTS. Сам знаеш, че тези мотори се държат по-различен начин в различните об/мин диапазони.
Според мен парите за Саксото и ъпгрейда му, ги вложи в Ибизата, винаги има за какво :D - голяма турбина(2260V)+ вийт колектор, нещо от FIRAD като 100% :) , спортен вал, биелки, нещо от ЗАКС ПЕРФОРМЪНС. генерация на 3" и т.н и може да удариш 300 кончета. Т.е ще имаш една много бърза печка срещу две прилично вървящи коли, аз избирам първото. Това е лично мое мнение.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Тунинг”