ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Един силов тунинг проект C4 coupe 1.6 hdi MADNESS Motorsport

Силов и аудио визуален тунинг.
Тема само за маниаци и спортен дух.

Модератор: lendo

Христо
Новак
Регистриран: 10 фев 2014, 13:24
Кара: C4

Re: Един силов тунинг проект C4 coupe 1.6 hdi MADNESS Motors

Мнение от Христо » 16 юни 2014, 11:45

Добре изглежда, браво!
Аз карам 2.0 HDI и съм замислил нещо подобно, но в по-скромен мащаб. В тази връзка само да те питам затапвайки ЕГР и махайки ФАП + ЧИП почна ли много да пуши /като Икарус :hihihi: / или просто малко повече, допустимо и още нещо промени ли се драстично звука ако да в положителна или отрицателна насока /като консервена кутия :D или малко по плътен звук със свистенето на турбината/.

rancez
Четящ
Регистриран: 31 май 2014, 12:08
Кара: Peugeot 307 1.6 hdi 110

Мнение от rancez » 17 юни 2014, 23:37

Направо ако има време да пусне едно клипче да го чуем тоя звяр ;) и да прослушаме тая 140коня Ц4-ка ;)
Low & Slow.. Качиш ли се веднъж на френско, оставаш на френско докраи!

Потребителски аватар

СооlМаN®

Регистриран: 29 окт 2013, 08:18
Кара: колите в подписа
Контакти:

Мнение от СооlМаN® » 21 юли 2014, 13:46

Как е колата, пуши ли много :mrgreen:

https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hvideo- ... e=53CD02AF
Citroen C4 (B71) 1.6 HDi (DV6C/9HR/BVM6) 8V 82kW - DAM 13084 Изображение
Citroen BX (XB) 1.9 (XU9J4/D6C/BE3) 16V 118kW - DAM 4876
Citroen BX (XB) 1.9 (XU9J4Z/DFW/BE1) 16V 110kW - DAM 4335
http://www.bx16v.com

Потребителски аватар

veni224
Новак
Регистриран: 15 юни 2015, 12:44
Кара: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI - 140hp 340nm

Мнение от veni224 » 15 юни 2015, 14:06

Здравейте колеги! Преди 2 седмици закупих въпросният автомобил. Смених всичко, което е задължително след смяна на собственик. Изписваше грешка, че изисква течност за филтъра за твърди частици/DPF/. От Автомотор ме сюрпризираха с цена от 420лв., при което просто се усмихнах. Разтърсих из интернет и се случи следното: Премахнаха DPF филтъра, изключиха EGR-а и remap на мотора.
Индивидуален подход към всеки клиент, съобразен с желанията му, както и със стил на каране. Аз исках прости неща, да не пуши, да не въртя гуми при всяко тръгване, да имам достатъчна мощност при изпреварване. Резултата е 140 коня и въртящ момент 340 нютона. Всичко това е съобразено да не износва по-бързо съединител, демпфер, както и турбина. Просто премахнаха всички спънки на колата, които се налагат от екологични и данъчни норми. Естествено промениха горивната смес от 20:1 на 15.5:1, както е при всички нови HDI. Върви на пушка, вчера я засякох за изминати 400 км. в София - 6.1 л/100 км. Офертата за мен беше 450 лв. Изкупиха ми обратно катализатора за 240 лв. Реално платих точно 210 лв. Колата не пуши, не си промени звука, не си държи гумите на джантите направо! Изключително съм доволен! Съжалявам, че с първия си пост хваля някой, но смятам да се задържа в този форум, просто автомобила го купих в началото на юни. :drive:
Добре е да имаш огледало за задно виждане, но то не трябва да е по-голямо от предното стъкло.

Автор на темата
andrianc4
Редовен
Регистриран: 30 юли 2013, 13:07
Кара: Citroen C4 Coupe 1.6 HDI 110hp

Мнение от andrianc4 » 01 ное 2015, 20:06

Здравейте банда , отдавна не бях писал по темата :bigsmile: Направих някой промени ,сложих твърд маховик и спортен съединител SACHS ,новия маховик е по лек от демферния с 3 килограма и искам да ви кажа ,че това е една от най-добрите инвестиций :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :finish: РАЗЛИКАТА Е ЖЕСТОКА !!!! :drive: Незнам само на къде съм вече с конете ,защото като карам усещам доста прилив на енергия и се реже много повече от преди ,направо ми прави кеф да карам. Е вярно ,че удоволствието излезе скъпичко ,но кеф-цена няма , отделно купих ново акумулаторче 65 ампера и сега мисля за спирачките , насочил съм се към Ziemmermann външно винтилирани с накладки TEXTAR ,но ще видим каква цена ще ми дадът утре. Другия вариант който обмислям е TEXTAR дискове с накладки FERODO ако някой има идея нека споделя :)

sid803

Регистриран: 09 яну 2015, 00:46
Кара: XSARA 2.0 HDI RHY + ИНТЕРКОЛЬО

Мнение от sid803 » 02 ное 2015, 21:47

Колега, за мен Текстар е добра накладка малко над средното ниво, поведението им е добро, дори и при леко назобана печка :bigsmile: , предходните ми спирачки бяха накладки Текстар с нови Оригинални дискове(ПСА), много прилична комбинация . Ако е ФЕРОДО накладки трябва да е високите им серии RACING или PERFORMANCE, PREMIER серията е кофти, свири, не спира, в момента съм с такива в комбинация с нови дискове ATE, още се чудя на себе си как можах да си причиня тази идиотска комбинация :fuck: :bigsmile:, ама бързах да я събера , а сутринта рано трябваше да пътувам, а за капак беше и петък вечер след работа и още двата ремонта същата вечер и единствения отворен магазин имаше само това Феродо Премиум, другото беше някакви марки- Родео :bigsmile: , АБЕ :bigsmile: , и т.н световно неизвестни марки :bigsmile: . Ама скоро ще ме стегне шапката и ще си взема високата серия на моите любимци Ате или Паджет :) .
Според мен едни от на добрите накладки над средния клас с Ате или Паджет(PAGET) . А за дискове Ате, Цимерман.
Брембо са без коментар. За съжаление по магазините пуснаха някаква евтина серия накладки и дискове Брембо, които нямат нищо общо с високия им клас, ама хората се лъжат заради името, пълно разочарование, сложихме на 2-3 коли от компанията никой не е доволен.
Но нека и някой друг да каже своето мнение и предпочитание :bigsmile:

Автор на темата
andrianc4
Редовен
Регистриран: 30 юли 2013, 13:07
Кара: Citroen C4 Coupe 1.6 HDI 110hp

Мнение от andrianc4 » 29 ное 2015, 17:08

Здравейте банда , сложих дискове Цимерманн с накладки Брембо и да ви кажа съм доста очарован от резултата, накладките Брембо никак евтино не излязоха ,а това което забелязах е че са доста меки което ме удоволетворява напълно , няма свирене и спира доста добре , бих казал много по добре от преди. Вече мога да кажа че имам спирачки ебаси :amii: Понеже колата не я карам много,защото имам служебна за лично ползване ,тази само си я глезя. Ако някой реши че му трябва гледана кола като писано яице нека да ми пише.

mimigo
Нов потребител
Регистриран: 14 сеп 2010, 02:08
Кара: ciroen XSARA 2 HDI

Мнение от mimigo » 08 май 2016, 11:51

Орязвайте ги тия теми колеги, загубих близо 2 часа да чета глупости

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Тунинг”