ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Моето Берлинго

Силов и аудио визуален тунинг.
Тема само за маниаци и спортен дух.

Модератор: lendo

Автор на темата
rreessoo
Новак
Регистриран: 02 фев 2011, 23:43
Кара: баничарки

Моето Берлинго

Мнение от rreessoo » 15 мар 2011, 23:45

Здравейте!Дълго мислих дали да пусна темата или не,но реших да го направя.
Всичко започна през 2009 година когато взех книжка и родителите ми (да са живи и здрави) ми угодиха да ми купят кола.
Половин лято само четях форумите и избирах минах от Пежо 206-206 през А4,Голф 3 и 4 та накрая Опел Калибра.За Калибрата се бях навил страшно много и един ден отидох да огледам една,точно слязох да си взема кафе и на един паркинг видях Ситроен Берлинго (които в последствие се оказа че ще е моята кола) тъкмо измит много готин цвят син металик,минах покраи него пипнах го и казах на моят приятел някога като имам пари ще си купя такава кола стегната и лъскава,отговора отсреща беще еми тя тази се продава обади се!Замислих се за секунда и веднага преписах номера залепен за задният прозорец,така и не отидох да видя Калибрата.....
И така вечерта карах колата и ми хареса страшно много,въпреки че много плюех баничарките и Ситроен като фирма,просто колата ми допадна много,знам ли...
Ето как изглеждаше в самото начало 1998 година 1.4 бензин 3-врата
Изображение
Изображение
Изображение
Първото нещо което купих и спазарих да е заедно с колата от продавача на колата бяха джантите 15 цолови на фирмата BSAmotorsport.
От там нататък си беше напулно стокова и гола като пушка,даже борче нямаше вътре,доста неща трябваше да се поправят,но двигателчето 1.4 си работеше много добре.Първо смених ролка и ангренайен ремък,гарнитура на клапаните,подкалник,колата беше преживяла лек удар и имаше нужда от частично пръскане,но тогава още ученик не можех да си ги позволя тези неща.
Една зима си я карах така,доста от моите приятели се базикаха как съм си купил баничарка и от тогава се зарекох че един ден като я видят и ще останат доста замислени...
Всико започна с подмяна на ново фолио по прозорците-най-тъмното за да не се виждат приятелките вътре естествено :oops: Тогава изхабих 3 ролки за 2 прозореца,тази година го подмених на всички задни прзорци и ми стигна ролка и половина просто се научих на много неща покраи ситроенчето...
Започнах да чета форумите и да си правя планове,понеже нямах пари повечето неща съм си ги правил сам по 2-3-4 пъти докато ми хареса резултата и така в краина сметка се учех.Започнах дори да боядисвам някои малки елементи с пистолет и компресор...
През пролетта на 2010 вкарах колата за пребоядисване с пари които събрах от бала си,направиха ми едната половина а за тази година оставих единия праг и калник за да няма никъде забележки...
Сложих карбоново фолио на предния капак,боядисаха ми таблото,смених тапицерията,сложих подлакътник,смених 2 тампона и 2 биалетки....Ето как изглеждаше лятото на 2010 година и до преди месец...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тази зима нямаше работа и реших да пипна това онова,накратко-нова визия на дйантите,затумнени стопове и мигачи,боядисани апарати,сенник на предния прозорец,коренна промяна на тапицерията,ГПС,музика...изчистване на предната решетка....Ето я сега в момента
Изображение
Изображение
Изображение
Решетката трябва да се пастира защото се поизложих и излезе портокал...
Изображение
Изображение
Изображение
И за сега е това остава да се пръсне другата половина,да си поиграя малко с предната броня за което се двуумя,да си поправя машинката за ел.стъклото на шофьора и ощя малко неща...целта ми е до събора да си я завърша напълно.
Накрая не е някакъв скъп тунинг,нито е професионален има доста забележки тук там,но сум на 19 години и за всичко се уча и мъча сам,така че ще ме извините :P :wink:
Изображение

Потребителски аватар

c_chanev

Регистриран: 23 апр 2008, 18:32
Кара: Mazda 626 2.0DITD '99 Комби; KTM 640 Adventure R '99; бивши: XM 2.0 Turbo C.T. Estate 1992; XM 2.0i R6A 1991; Xantia 1,9 TD, Opel Astra 1,6, Honda Africa Twin 750 1991
Контакти:

Re: Моето Берлинго

Мнение от c_chanev » 17 мар 2011, 00:29

Браво, важното е да правиш нещата с мерак! Аз навремето имах една астра, по същия начин и шарих таблото и стъклата, после с годините запчнах да свалям всичко :lol:
Клубна карта №231
Продавам Xantia 1.9TD и ХМ 2.0i на части!

Потребителски аватар

lendo
Tuning men
Регистриран: 03 окт 2004, 02:08
Кара: Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T. (XU10J2TE) 1997, 2 броя
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от lendo » 17 мар 2011, 11:24

Браво за желанието и вложения труд и пари :neutral:
Единствено не ми харесват калъфките на седалките, особено синия цвят по тях :wink:

Иначе берлингото е готино отвън.
Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T.

Gaydarov

Регистриран: 10 авг 2010, 19:26
Кара: С5 2.2 HDI BREAK 2002 г. вече бивш...Сега Мицубиши Аутлендър 2,2 DID

Мнение от Gaydarov » 17 мар 2011, 13:20

Супер е станала колата(джантите са жестоки), само не знам дали предната броня не трябва да е в цвета на колата?А и едни по-големки гуми ще и стоят добре!

Автор на темата
rreessoo
Новак
Регистриран: 02 фев 2011, 23:43
Кара: баничарки

Мнение от rreessoo » 17 мар 2011, 18:14

Здравейте!Благодаря ви за поощрението,мисля до срещата да я попроменя още малко...Днес се сдобих със сгъваем ключ....
Изображение
Изображение
Ако някои си търси кутийка или емблемка да свирка ще помагам! :wink:

c4beast

Регистриран: 07 авг 2010, 10:30
Кара: червен Citroen C4, 1.6 , 16v , 113hp , 2007г.

Мнение от c4beast » 21 мар 2011, 10:37

браво за положения труд ! :bravo: продължавай в същия дух :evala: дядо ми има берлинго (на него съм направил първите си километри на най-близкия полигон и кефа беше несравним :dance: ) Даже и да ти казват ,че си я кичосал отвътре , важното е на теб да ти харесва и да ти доставя удоволствие докато си с нея (колата :D )
Успех и дано се засечем на националната :super:

Борислав Александров
Четящ
Регистриран: 10 ное 2016, 18:11
Кара: ситроен берлинго

Мнение от Борислав Александров » 05 дек 2016, 16:11

Колега, дай инфо от къде да си взема сгъваем ключ, че не мога да намеря със старата заготовка.
Благодаря предварително.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Тунинг”