ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

SQ проект в C5-II

Силов и аудио визуален тунинг.
Тема само за маниаци и спортен дух.

Модератор: lendo

Автор на темата
Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: SQ проект в C5-II

Мнение от Jovani » 21 юли 2017, 18:51

Сега трабва да преправям сериозно подиумите - да ги втвърдя бетонирам и т.н. Втори ден ги разсвирвам в офиса - огромен бас имат и страшно детайлни
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Потребителски аватар

wbgenetic

Регистриран: 18 юли 2016, 22:49
Кара: Citroen C5 2.2, Estate, 2005, ZF 4HP20 (проект "Корабът майка") || VF7RE4HXE76666728

Мнение от wbgenetic » 09 авг 2018, 15:03

Колега, аз сега се зачетох в темата ти ... ти си направил сериозна шумоизолация в колата. Ако някога ходиш на сбирки етс. бих желал да чуя какво е усещането след такава интервенция ... току виж реша и аз да използвам хубавото септемврийско време за такова начинание :)

Автор на темата
Jovani

Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Мнение от Jovani » 09 авг 2018, 19:52

Ми мотам се по София, може да се видим
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Изображение

Потребителски аватар

wbgenetic

Регистриран: 18 юли 2016, 22:49
Кара: Citroen C5 2.2, Estate, 2005, ZF 4HP20 (проект "Корабът майка") || VF7RE4HXE76666728

Мнение от wbgenetic » 09 авг 2018, 21:37

Ами хайде ще пратя някое съобщение ако гравитирам около младост 😁

Или ти ако идваш към Ляолин 😀

Потребителски аватар

muncho
Редовен
Регистриран: 30 юли 2014, 15:32
Кара: Citroen C5 Tourer - 3.0HDi

Мнение от muncho » 03 сеп 2018, 11:54

Здравейте, надявам се да спамя темата и да не съм много оф-топик :)
От доста време си мислех да направя шумоизолация на колата и тази тема доста ми помогна, въпреки че е повече за аудио :)
Благодаря :)

Та, да се похваля, Ц5 Х7 комби, я поизолирах но не чак като Джовани т.е. без цялостно сваляне на мокети, седалки табло т.н. реших че това ще твърде много :)
Но направих багажното, под задните седалки и вратите, сложих виброизолация СТП 2мм и отгоре 10мм микропореста гума на изолайн.
Ефекта е много добър :) :) колата притихна, и защото е и с акустични стъкла (или поне така пише :) ) аз поне съм много доволен.
За мое учудване Х7 се оказа че няма никаква, абсолютно никаква изолация във вратите, и няколко кечета на задните арки.
Надявах се че като с води екслузив, Hi-Fi аудио са сложили поне едно парче виброизолация, ми не - НУЛА нищо нямаше.
А като цяло колата не беше чак шумна и аудиото свири прилично, може би заради добрите уплътнения.

Но сега определено е много по-добре :)

Тъй като за първи път се занимах с такова нещо и аудиото не ми беше първа цел, като свалих корите и видях говорителите ми се видя че са занитени към вратата и си казах че няма да разпробивам нитове и после да занитвам пак.
Чак като правих последната врата (а другите вече ги бях затворил обратно) видях че е занитена пластмасова стойка а самите говорители са на четири винта и се свалят за секунди.
Ако го бях видял по-рано с първата врата и особено ако бях видял свален самия говорител със сигурност щях да ги сменя :)
Като свалих този говорител направо се учудих че дори успява да свири така прилично ;)

Та тук възникна въпрос за който бих искал съвет тук - ако все пак ме хване мерака да свалям пак корите на вратите, този път за да сменям говорителите, имате ли някакви препоръки за марка или модел?

Оригиналните са Филипс 165мм едно лентови.
Гледах в Авител (сигурно и на други места) има Пайнер и Херц които могат директно да се сложат без да се преправя каквото и да било.
Та имате ли някакво мнение или препоръка?
Има ли смисъл да се слагат дву-лентови говорители? И дали в такъв случай да се оставят фабричните пищялки?

Да уточня че нямам намерение да слагам чак Hi-End говорители, допълнителни усилватели и т.н.

Автор на темата
Jovani

Контакти:

Мнение от Jovani » 03 сеп 2018, 12:42

В ниския клас каквото и да вземеш все е тая. Най-добре ако можеш да монтираш и да слушаш в колата. Прави си системата за отпред да се чува добре.
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Изображение

Zygot
Нов потребител
Регистриран: 29 яну 2018, 11:40
Кара: Citroen C5 2.0HDI Gen1 2008

Мнение от Zygot » 09 сеп 2018, 19:55

Поздравления за усилията!
Тъй като не ми не прави толкова сложна процедура смятате ли, че събуфър от типа на https://www.avitel-bg.com/kenwood-ksc-sw11 ще подобри звученето на колата. Искам в ниските да смъкна 10-15Hz надолу. Слушам доста тихо музика и силният бас ми надува главата.

Автор на темата
Jovani

Контакти:

Мнение от Jovani » 10 сеп 2018, 09:05

Бе че ще изкара някой честоти ще ги изкара, ама как ще се стикова с фабричните балалайки не ми е ясно. Проба му е майката
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Изображение

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Тунинг”