ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Купувам керосин

Всичко друго различно от автомобили и части за Citroen. Обяви за продажба на автомобили тук ще бъдат изтривани.

Обявата е валидна 15 дни, след което се изтрива автоматично (Периодът започва да се отчита от датата на последният пост в темата).

Модератор: KIKO-Bx

Правила на форума
Задължително прочетете правилата преди да публикувате обява!

Правила на раздел "Обяви"

Основни правила на форума

Рекламни съобщения, банери и други форми на реклама се заплащат по тарифата на клуба.

"Клуб Ситроен - България"
За повече информация използвайте следната поща - info@clubcitroen.bg

Автор на темата
Salih Kurtov

Регистриран: 29 яну 2015, 16:14
Кара: Citroen c5 2.0 HDI 100kw FAP

Купувам керосин

Мнение от Salih Kurtov » 04 авг 2019, 21:10

Здравейте, търся да си купя чист керосин, а не газ за осветление.
Поздрави!

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Re: Купувам керосин

Мнение от ivo-zx » 04 авг 2019, 21:59

Най-чистият керосин е "газ за въшки", би трябвало да го има по аптеките. Купувал съм и германска течност за разпалване на барбекю, мисля от Кауфланд, която е пречистен обезмирисен керосин.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 05 авг 2019, 02:02

Интересно за какво ти е, ако не е тайна де.
И тва ми хареса обезмирисен керосин, дали има технология да се обезмириси нафта.

Потребителски аватар

ivo-zx

Контакти:

Мнение от ivo-zx » 05 авг 2019, 07:28

Вероятно има. Първо ще се прецака цетановото число. Второ разните добавки за смазване и замръзване също ще изчезнат. Накрая сигурно цената няма да ти хареса, сега видях че 250 грама газ за въшки струва 32 лева. :) Все пак може да пробваш да прекараш нафтата през активен въглен, един грам има еквивалентна повърхност от пет декара. Филтъра за кана Брита работи два месеца в София и премахва миризмите с активен въглен прекрасно. Въглена между другото е добре да се активира допълнително в микровълнова печка. Руснаците знаят как, той се използва при производството на водка. :)

Автор на темата
Salih Kurtov

Мнение от Salih Kurtov » 05 авг 2019, 10:01

Трябва ми по-голямо количество от 250 гр и на доста по-ниска цена :mrgreen: .
Керосина ще го използвам като добавка в дизеловото гориво.

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI

Мнение от crazyfen » 05 авг 2019, 12:53

Знам, че в Анлгия нашите момчета го слагат в тировете, а пък сипват нафта по туби и я продават. Но е легенда не знам дали е така и дали работи.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Потребителски аватар

ivo-zx

Контакти:

Мнение от ivo-zx » 05 авг 2019, 13:24

Керосина увеличава разхода и пуши бяло от ауспуха, катализаторите стават на гъз от саждите. Сигурно е легенда. По принцип ако се сложи добавка за да се увеличи цетановото число пушека ще изчезне, но разхода пак е по-висок, а и самата добавка не е евтина.

Автор на темата
Salih Kurtov

Мнение от Salih Kurtov » 05 авг 2019, 14:29

ivo-zx написа:
05 авг 2019, 13:24
Керосина увеличава разхода и пуши бяло от ауспуха, катализаторите стават на гъз от саждите. Сигурно е легенда. По принцип ако се сложи добавка за да се увеличи цетановото число пушека ще изчезне, но разхода пак е по-висок, а и самата добавка не е евтина.

Колега сигурен ли си за това, което казваш ?
Смисъл, не се заяждам, просто съм чел точно обратното.
Че керосина е гориво по-близо до дизела от колкото до бензина, голяма процент от съдържанието на добавките за дизел са керосин. И че е много по-чисто гориво от дизела, няма ги парафините и затова точката му на замръзване е доооста по-ниска от на дизела.
Проблема е, че е по-сух от нафтата и отделя по-голяма температура, но това е проблем, само ако караш на чист керосин, или с голям процент такъв в горивото.
Слагал ли си керосин в дизела ?

Потребителски аватар

liuben

Регистриран: 23 фев 2005, 18:46
Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Мнение от liuben » 05 авг 2019, 19:34

Да кажа и аз. Преди 14-15г. карах пежо 605 с 2,5 турбодизел, изпадаше ми керосин и на един резервоар му слагах по 10л. Е тая кола тръгваше като луда и въобще не пушеше, да по сух е но с малко 2т няма да има грижа.
А пък една от Ксантиите ми беше 2,0 хди и първия собственик работил на някакво летище покрай Пазарджик и каза че я е карал доста с керосин. Въпросната Ксантия я карах няколко години и по двигател и горивна система не съм пипал нищо.

П.п всеки сам си преценява какво да прави и на негов риск, аз проблеми не съм имал.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 05 авг 2019, 22:24

Става да се слага в дизела, и много върви с него, служих на Граф Игнатиево ии керосин имаше с цистерни, много го крадяха. Ма ся трудна работа да си намериш в такива количества че да слагаш в нафтата, трябва да обиколиш по летища евентуално ако намериш някой да ти продаде, но е съмнително, тоо няма самолети, та така.
Според мен не се занимавай с глупости, има вероятност да си съсипеш мотора.

Потребителски аватар

marian1

Регистриран: 02 яну 2008, 22:58
Кара: Xsara 1.6 exclusive- ГИ Кар газ ORGA-8633
Контакти:

Мнение от marian1 » 10 авг 2019, 11:14

Аз съм работил на летище. Там тези дето се занимаваха с това, съм ги чувал да казват следното. Керосина е нафта без нищо което да смазва. Отделно отделя повече топлина. На чист керосин чувах един да кара на времето, каза че за 1 година на керосин и голф 1 отива на ремонт. Но също така каза че му е изгодно хах...Сипват масло в керосина, но не помня пропорции. ... и в бензин сипват помалко. За прочистване. Защото всички добавки са с производна керосин. Очаква се промиване на системата.
Но не очаквай чудеса....може дори да не усетиш разлика

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Купува/ Продава - друго”