ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

ТУРБО Хасково! Макар и с малко закъснение!

Производство: (1974-1991)

vivavest
Нов потребител
Регистриран: 07 дек 2005, 20:22
Кара: CX TRD TURBO 2
Контакти:

Мнение от vivavest » 08 авг 2006, 14:00

Cъжалявям,едва днес вторник-следобед се прибрах в София.СХ който го имам също го възстановявах и още има много работа по-него-оборудвах сервиз за него с платформа 3.5 т и там вися цяла година!Успех - в BG трудно се поддържат и ремонтират тези коли,цената му вече може би достига на единдобре запазен СХ- внос от mobile.de или някъде другаде !
CX TRD turbo2

Потребителски аватар

Автор на темата
TURBOnufry

Регистриран: 31 юли 2006, 22:21
Кара: CX 25 GTI Turbo, Xantia 2.0i автоматик, а преди и ID 19 P
Контакти:

Мнение от TURBOnufry » 09 авг 2006, 23:14

Vivavest може би говори за "кораба майка"? И аз съжалявям, че не се видяхме, но за компенсация ще ви покажа някои снимки от тази "историческа среща"!
ИзображениеTURBOnufry с Иван зад колата на dr. TGTI
ИзображениеГордостта на TURBOnufry!

ИзображениеЕдна снимка за сравнение

ИзображениеКултовия DS на Иван
Изображение
Много съм доволен от колата! По магистралата 150 не ги развали, особено от София до тунела сякаш се движех по равно! Температурата на водата беше твърдо 80 гр. а на маслото по нагорнището стигна 107, по равно 103, а пусна ли газта за по-малко от минута пада под 100. Разхода го смятах около 13/100 газ. Приемливи показатели, нали?

vivavest
Нов потребител
Регистриран: 07 дек 2005, 20:22
Кара: CX TRD TURBO 2
Контакти:

Мнение от vivavest » 10 авг 2006, 07:30

Много добре изглежда твоя СХ.Моя е СХ TRD TURBO 2 и снимки още няма,с всичките му екстри е,купих го от един пловдичанин,а той май от Габрово и от Холандия- проследих му историята,но тромбите му тоя простак ги сложил на товарната си шкода!
CX TRD turbo2

Потребителски аватар

Turbo Veshter

Регистриран: 30 сеп 2006, 20:41
Кара: XM V6 3.0L , Xantia 2.0 16V Activa, реставрира CX 2.5 Turbo GTI
Контакти:

Мнение от Turbo Veshter » 06 окт 2006, 00:06

Много ми е гот да те поздравя! И аз вече се регистрирах, даже те търсих в търсачката, но ти така си се маскирал, че не мога да те позная! Запознахме се покрай един климатик, ако не се сещаш кой съм! Сега съм с "ново име и вънкашност (не)чужда! Поздрави и от Иван и Наско!

Потребителски аватар

Автор на темата
TURBOnufry

Контакти:

Мнение от TURBOnufry » 07 юли 2007, 14:58

Гледам ,че темата малко позамря и се чудех дали това ще я посъбуди. Какво ще кажете, дали ще се намери някой да оцени моя СХ ако се реша да се разделя с него?

Потребителски аватар

Alexander Maslinkov

Регистриран: 03 фев 2005, 13:27
Кара: анти-антиретро
Контакти:

Мнение от Alexander Maslinkov » 09 юли 2007, 09:57

Мисля че ще се намери ... много ги ценим по принцип СХ-овете, особено ТБО-тата :evala: 8) ...
МНЗ предупреждава - Карането на дизел вреди на вас и хората около вас (не важи за добри карачи)
Да си припомним тракторната музика ... :hahaprostak:

Потребителски аватар

Dr.TGTI

Регистриран: 22 юни 2006, 04:33
Кара: 2 CX 25 GTI TURBO+++.ZX 2.0 16v akav+++.Sakso 1.4 vts+

Мнение от Dr.TGTI » 09 юли 2007, 23:50

конкретизирай се.Винаги сте намерим дом на 1 турбо!
Може и да не вьрви, но поне ги задминаваш сьс стил!

Потребителски аватар

Автор на темата
TURBOnufry

Контакти:

Мнение от TURBOnufry » 10 юли 2007, 09:49

Някои от вас познават колата. Като казвам "оцени" имам предвид да предложи цена, която да не звучи като подигравка и по този начин да заяви, че ще бъде грижовен собственик след това (което за мене е много важно)! Не ме разбирайте погрешно! Трябва ми кола с климатик и ако тази имаше -посмъртно нямаше да се разделя с нея! Но и не ми се захваща с мисии с неясен край (монтаж на клима)! Като се разделих с DS-а 2 месеца спах като бебе! На 2 часа се будих- ревях и с много мъки пак заспивах! Сега май ще е по-лошо, но какво да се прави- такъв е живота! Ако има друг начин -ще се радвам да го разбера!

Потребителски аватар

Alexander Maslinkov

Регистриран: 03 фев 2005, 13:27
Кара: анти-антиретро
Контакти:

Мнение от Alexander Maslinkov » 10 юли 2007, 09:56

Има начин - сложи климатик ... изисква време и пари, но нищо проблематично не виждам ако разполагаш с тях ... ако просто имаш нужда да продадеш колата - това е друг въпрос ...
МНЗ предупреждава - Карането на дизел вреди на вас и хората около вас (не важи за добри карачи)
Да си припомним тракторната музика ... :hahaprostak:

Потребителски аватар

Автор на темата
TURBOnufry

Контакти:

Мнение от TURBOnufry » 12 юли 2007, 17:48

Ето нещо за задълбочаване на манията!
http://www.youtube.com/watch?v=i6DKGUJIzro

Потребителски аватар

Автор на темата
TURBOnufry

Контакти:

Мнение от TURBOnufry » 17 юли 2007, 12:48

Абе, знае ли някой колко алуминий има в тая кола? Щото като гледам интереса май.... :po tikvata:

Потребителски аватар

moni74

Регистриран: 19 окт 2005, 16:47
Кара: Citroen Berlingo XTR 1.6 BlueHDI S&S 120hp
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от moni74 » 21 юли 2007, 00:40

Дай ми ориентировъчна цена? Може на ЛС ако искаш. Все още съм мераклия, но след сезона.
Клубна карта №00071
Изображение

shtepsela
Нов потребител
Регистриран: 15 дек 2006, 15:41
Кара: Citroen Xantia Estate 1,8i 95г.

Мнение от shtepsela » 02 окт 2007, 17:56

Ами аз малко късно се включвам ама с колата какво стана продаде ли се продава ли се че съм се влюбил и бих желал да я купя (на това му се вика на патерици) :) :) :)

петя динкова
Новак
Регистриран: 12 авг 2010, 22:52
Кара: citroen ID19B 1959 година

Мнение от петя динкова » 12 авг 2010, 23:11

TURBOnufry написа:
vivavest написа:И аз да се наредя на опашката! не се познаваме но честито за придобивката ,а защо си зарязал предишния DS? ...

Не на опашката , а на хорото! Всички сме на хорото! Ще се радвам да се запознаем! Ако вече си чел темата- в понеделник съм в София и ще отида до Иван и Наско. Засега плана е това да стане ПРЕДИобед. Ако имаш време и желание- дръж връзка с Иван. СХ-а го имам от 96г. ,така че едва ли може да се нарече придобивка. Имам доста опит с него. DS-а взех година или две по-късно. Беше "листница"! Имаше зъби и хапеше! Липсваха му части от калниците- толкова беше изгнил, но всичко му беше оригинално. Просто колата е вървяла безпроблемно и се е амортизирала до степен недостижима за друга кола! Отне ми много време ,пари и нерви да я докарам до вид приятен за по-отдалечен наблюдател! Но през последната година нямах време да се занимавам с нея ,а неможех да и осигуря добро съхранение и ми беше жал да я гледам как се съсипва и аз да съм виновен! Две коли трудно се поддържат! И така- дойде човек ,даде цена и се разделихме! После цял месец не спах, но-такъв е живота! Поне отиде при човек с огромен мерак и възможности и се надявам един ден да я видя така както аз исках да я направя! Иначе при равни условия (еднакво запазени) никога не бих избрал СХ-а пред DS-а(да ме извинят колегите СХ-джии :oops: ).

Много се извинявам ,но DS-а ти неси го реставрирал купи го готов от човек (Борката) и колата си варвеше на задните носачи лагерите бяха разбити,а плус това си се помачил да отремонтирате двигателя кадето несаумяхте да го направите както трябва. Затова колата която е купена от вас се наложи да сменят двигатела с друг защото вашия небеше направен добре.И когато говорите за DS ситроен не споменавайте софианци защото и тука има добри майстори които може да ги реставрират..... Незабравяйте че и тука сме ти помагали много... :notright: (вие несте са потрудили да го реставрирате)

Потребителски аватар

Georgi Nedelchev

Регистриран: 22 яну 2008, 13:33
Кара: ZX

Мнение от Georgi Nedelchev » 13 авг 2010, 08:57

:offtopic:
Караш CITROEN, а не citroen ! Поне това трябва да знаеш, като имаш претенции и човъркаш в пет годишни теми :shock:
Останалото няма да го коментирам :mrgreen:

Потребителски аватар

Автор на темата
TURBOnufry

Контакти:

Мнение от TURBOnufry » 13 авг 2010, 10:16

Пете, много си малка да знаеш тези неща! Като купих колата, ти нямаше и годинка и няма как да си спомняш. Явно си слушала разкази на не особено добронамерени хора. Дано не са тези за които се сещам, че ще ми стане криво. Като казваш "готова" съм купил колата, дано нямаш предвид, че при реставрацията при вас колите изглеждат готови така ,както аз купих моята от чичо ти Борьо. Питай го да ти обясни как баща му се разплака, като я видя след ремонта.
Всъщност какво съм тръгнал да давам обяснения... Хейтърството е религия сред съвременната младеж!
Поздрави на дядо ти и му кажи да пие две ракии от мене! :drink:

петя динкова
Новак
Регистриран: 12 авг 2010, 22:52
Кара: citroen ID19B 1959 година

Мнение от петя динкова » 06 сеп 2010, 15:06

TURBOnufry написа:Пете, много си малка да знаеш тези неща! Като купих колата, ти нямаше и годинка и няма как да си спомняш. Явно си слушала разкази на не особено добронамерени хора. Дано не са тези за които се сещам, че ще ми стане криво. Като казваш "готова" съм купил колата, дано нямаш предвид, че при реставрацията при вас колите изглеждат готови така ,както аз купих моята от чичо ти Борьо. Питай го да ти обясни как баща му се разплака, като я видя след ремонта.
Всъщност какво съм тръгнал да давам обяснения... Хейтърството е религия сред съвременната младеж!
Поздрави на дядо ти и му кажи да пие две ракии от мене! :drink:

Дядо каза на ретро изложението в Златоград бахме на една маса със семейството на Янчо от Боргас...дядо говори с Янчо и Янчо му каза,че Иван му е пратил амбражната ос и каза сащо,че Иван е изпилвал подбитите шлици и се учудва ,че досега неси му я предал...в ретро парада в Созопол сега на 4 Иван е при Янчо и зглобява копето на DS ..учудват се защо оста не е предадена ...като ти е предал да я предадеш на дядо...дядо се враща от парада от Созопол и Несебар и ти предава това...

joe_un : Колежке, малко ти куца правописа и трудно се разбира какво имаш предвид.

Потребителски аватар

hydrometalique

Регистриран: 01 апр 2009, 20:16
Кара: Xantia 2.0 16v SW ; ; CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от hydrometalique » 06 сеп 2010, 19:01

:ti ma prebi: :ti ma prebi:
Кво става тука бе, тва да не е пощенската кутия на петя динкова ? Ако момиченцето има да казва нещо по темата, да казва, ако ли не - първо на училище 5-6 години и тогава писане по форумите за автомобили. Направо нямам думи - "БОргас" :ti ma prebi:
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi

Where are the prophets, where are the visionaries, where are the poets
To breach the dawn of the sentimental mercenary

Потребителски аватар

zx_zvqr
prog_moderator
Регистриран: 21 окт 2004, 15:57
Кара: Fiat Brava EL '96, 1,6i 16V 103HP; Ford Focus Ghia '02, 1.6i 16V 100HP

Мнение от zx_zvqr » 06 сеп 2010, 19:52

За да не изпадаме в такива ситуации мисля, че трябва в момента на регистрирането да се решава и кратък тест по български език :amii:
Иначе тези спорове са много грозни, обяснете какво вземане-даване имате или се изяснете на лично :)
Citroen ZX 1.4i - Вече не :P Citroen Berlingo 1.9D (?!?)
С прогресив рок към прогрес!

Потребителски аватар

Автор на темата
TURBOnufry

Контакти:

Мнение от TURBOnufry » 09 юли 2012, 14:05

Ето развитието по "темата" (или поне насоката към която тръгна):
Предаването на остта!

Изображение

Изображение

TURBOnufry с петя динкова:

Изображение

Има ли още претенции към мен?

..::[ Редакция (Пон Юли 09, 2012 12:58 pm)

Причината да подновя тази стара тема е, че с болка на сърцето трябва да призная, че се налага да се разделя с Колата! Причината е, че от година и половина живея извън страната, а кола която не се кара умира. Пиша в тази тема, защото тук четат истинските ценители, а аз искам следващият и собственик да е точно такъв. Друга причина е, че тук има инфо, което можете да видите без да се налага да повтарям.
И така накратко:
Колата я имам от 1996г. Тогава беше на 155 К км. сега все още е под 200 К. Дали преди мен е пипан километража- не знам. Спала е винаги в гаража си (както и в момента) с много малки изключения, когато сме били на почивка. Може би по тази причина е изключително добре запазена от ръжда. Забележки по външния вид ,разбира се има. Има хлътнато ,леко застъргване по веждите и като цяло си е за боядисване. Все пак годините са си казали думата. Двигателя не гори масло. Забелязва се леко омасляване след турбината, което не се отразява на нивото на маслото и аз го смятам за незначително. ДИРАВИ-то е абсолютно сухо! Дисплеите на термометрите и компа работят. Има газова уредба (не е инжекцион).
Сменени са водния радиатор и генерацията с не оригинални.
Трябва да се прегледа предницата, да се оправи тапицерията на тавана, поне една сфера е за зареждане и както казах е за боядисване.
Снимки копирам от друга тема, защото тази година още не съм я вадил и измил.
TURBOnufry написа:Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение
Цената, която може поне малко да ме разсее от мъката от раздялата ми с нея е 3500лв. Предложението е валидно до края на месеца (на 27-ми пътувам). Ако не се продаде - ще отлежава до следващата година, а след това може да пробвам в Германия да я обявя.
Та така- при интерес можете да пишете тук или да ми се обадите на тел.: 0898233020 Антонио

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “CX”