ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Климатик на СХ автоматик?

Производство: (1974-1991)
Потребителски аватар

Автор на темата
venci

Регистриран: 02 окт 2004, 19:30
Кара: XM 3.0 V6 automatic, DS 21 hydromatic
Контакти:

Климатик на СХ автоматик?

Мнение от venci » 29 май 2008, 16:35

Имам следното питане:
На моя СХ е бяха свалени компресора и стойката на климатика. Сега реших да си ги сложа и да отида да ми го заредят обаче уцелих малка гредичка.Нещо не мога да разбера как се монтира самия компресор върху скоростната кутия. Нещо много части се събират на едно място и си пречат.Ако го поставя както си мисля че трябва да стои ми пречи стойката на обтегача на хидравличната помпа. Ако махна пък тази стойка няма какво да опъва ремъка на помпата...А отгоре на всичкото ми остават и разни алуминиеви детайли, които изобщо пък не зная за какво служат.Утре ще гледам да направя снимки на проблемното място.Не зная дали има някой колега с автоматик и климатик да погледне как са неговите. В хайнеса точно този момент е пропуснат.
Че настанаха жеги и не върви хич да карам без клима :)

Потребителски аватар

joe_un

Регистриран: 02 окт 2004, 21:31
Кара: Citroen XM 2.1 Turbo D12
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от joe_un » 29 май 2008, 17:12

Компресора се поставя там, където сега е хидравличната помпа. Самата помпа се мести срещу разпределителния вал и се зацепва за него с малък вал. Ако нямаш този вал - гредата е голяма.
Citroen XM2.1TD

Потребителски аватар

Автор на темата
venci

Регистриран: 02 окт 2004, 19:30
Кара: XM 3.0 V6 automatic, DS 21 hydromatic
Контакти:

Мнение от venci » 29 май 2008, 17:26

При автоматика помпата не се мести.Стойката на самия компресор е доста по-малка от тази с ръчни скорости и се закрепя за ск. кутия с 3 болта.Аз и сега гледам снимки на тези агрегати и ужким са както аз си мисля, но не са много детайлни и не ми вършат работа.

rosso666
Редовен
Регистриран: 21 юни 2009, 13:55
Кара: peugeot 406 1.8 16v 1998gRover214 laguna2/1.9dci2003g..Но бих искал да карам Safrane/peugeot605/citroenXM/CX

Мнение от rosso666 » 12 авг 2010, 13:09

joe_un написа:Компресора се поставя там, където сега е хидравличната помпа. Самата помпа се мести срещу разпределителния вал и се зацепва за него с малък вал. Ако нямаш този вал - гредата е голяма.
Колега а може ли снимкица защото съм решил да си купувам CX който има клима но нещо не работи та да може да видя дали не липсват части(двигатяля е 2.5д)
CITROËN получава от международно жури приза "КОНСТРУКТОР НА ВЕКА".

Потребителски аватар

hydrometalique

Регистриран: 01 апр 2009, 20:16
Кара: Xantia 2.0 16v SW ; ; CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от hydrometalique » 12 авг 2010, 18:24

Вот тебя, колега -

Изображение

Това обаче е бензинов двигател 2,5. Не съм сигурен, че на дизела е така :wink:
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi