ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

как се сваля преден фар?

Производство: (1991-1998)

Модератор: zx_zvqr

Автор на темата
ciel
Редовен
Кара: zx 1.4 aura '91, карбуратор, Пикасо 1,8, 2003

как се сваля преден фар?

Мнение от ciel » 09 Окт 2006, 10:29

Здрвейте!
Е търсих, търсих, търсих...и нищо не намерих! Влиза ми влага в десния фар - как да си го свяля, за да го почистя и "силиконирам"?

Аватар

Lee
Модератора
Кара: Citroen ZX 1,9i 16V
Обратна връзка:

Мнение от Lee » 23 Окт 2006, 22:48

Ами фара - т.е. стъклото е залепено за самия фар, така че трудно ще го свалиш. Влага може да влиза отзад откъм капачката в която влиза снопа със захранващите кабели. А иначе фара се сваля елементарно :
на 2 ябълковидни съеднинения е закачен - ще ги видиш като отвориш капака и погледнеш. Едното е с една пластина която го "Законтря" , а другото директно се издърпва ябълката. Лесно е. И всичко това излиза напред, като откачиш снопа кабели.
-----------------------------------------------------------

GAZ 666
Новак
Кара: Ситроен ZX 1.9 D

Re: как се сваля преден фар?

Мнение от GAZ 666 » 29 Окт 2020, 19:22

Трябва да сваля левия фар,но не схванах как и от кои точно захвати.Тези които са за реглажа на фара те ли го държат и какво се развива ако са те.Имам колата от 7 дни и всичко за мене по Ситроена е ново начало.Ако може някои да ми помогне ,ще съм благодарен.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “ZX”