ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

премахване на кода за запалване на zx

Производство: (1991-1998)

Модератор: zx_zvqr

babkata
Новак
Регистриран: 11 апр 2009, 09:39
Кара: evasion1.9td

Re: премахване на кода за запалване на zx

Мнение от babkata » 02 окт 2013, 12:12

При сглобяването на ключа не вярвам да съм сбъркал, защото 6-те кабела ги вадех един по един и ги връщах на място преди да извадя следващия. Всичко е както си беше фабрично, само че почистено от нагара.
Да...и паленето става пак както преди почистването на клемореда.т.е. на късо кабелите на средната букса при ключ в положение на контакт.
Ще опитам да кача снимки.
"Ето малко главни букви щом е толкова важно :-)"

lubitel - В правилата на форума пише:
3. Използвайте главни букви, точки, запетайки и други такива препинателни знаци (по-прегледно е). Явно, някой не ги е прочел.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 02 окт 2013, 12:22

Сложи си бутон! Няма да си първият. :)
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

babkata
Новак
Регистриран: 11 апр 2009, 09:39
Кара: evasion1.9td

Мнение от babkata » 03 окт 2013, 20:08

Работата с бутона на решава проблема изцяло. Имам 2 малки деца дето често ги намирам отпред в колата, с бутона може да върти стартера и без контакт, обикновено оставям колата на скорост, и хоп тръгнали нанякъде.
....минава ли тока през някакво реле?от акумулатора през ключа до шалтера на стартера? да не е сдало багажа? интересното е, че при разкачена букса от ключа, като окъсявам не ще да върти. трябва да са закачени всички кабели и тогава да дадеш на късо при буксата..и върти и пали :shock:

..::[ Редакция (03 Окт 2013, 20:08)

За ключа ясно! Но няма да е този път!
прави сте за блокажа чрез клавиатурата, не блокира стартера. оказа се, че този дето е рязал кабелите зад клавиатурата е знаел какво прави :evala: !
днес замерих след клемореда какво се случва, оказа се, че въпреки почистването контакт към проводника за шалтера няма.
Разглобих отново....прегледах внимателно и леко извих кабелчетата в зоната на контактната котва, заамерих...вече правеше контакт, сглобих, качих на колата..и...даваш на контакт и започва да върти и стартера :shock: :po tikvata: :? ....гаси тока и отново.
оказа се че съм се престарал с извиването на кабелчетата. върнах ги малко ...този път проверих във всички възможни положения и.... :dance: :dance: :dance: всичко работи ...почти както е било като са го изкарали от завода.
благодаря на всички за споделените идеи за решаване на проблема.

nikberk
Нов потребител
Регистриран: 27 мар 2008, 11:17
Кара: XSARA 2,0HDIКОМБИ;ZX1,9D КОМБИ ;AX1,4D;PEUGEOT 206 1.4HDI

Мнение от nikberk » 01 фев 2014, 18:24

При мен проблема с клавиатурата е зимата! Един път вече сменях преди години кода та до вчера.Колата я кара тъста та какво е натискал не знам,но не ще да запали. При подаване на контакт свети червената лампа -мигайки,като започна да набирам кода присветква зелената лампа на всяко натискане и има звуков сигнал ,но червената остава да свети посоянно.След набирането на кода остават да светят и червената и зелената лампи постоянно,а колата не пали .Четох в раздела за Ксантия и пробвах разни вариянти ,но май тотално обърках нещата.Някакви идеи за излизане от положението като имате в непедвид ,че знам стария код с който съм закупил колата ,но той дали е оригиналният не знам ? Клавиатурата ми е от модела с букви "С","S" и цифра "0" .

Потребителски аватар

ivo-zx

Контакти:

Мнение от ivo-zx » 01 фев 2014, 18:50

Чакаш пет минути, половин час - докато диодите угаснат, вкарваш правилният код и го променяш на бутони които не се бъзикат. Моята не е много наред, купих една тестатура, но още не съм я разглобил да видя какво може да се направи. Не ми се маха тази екстра.
ПП. Кода се променя така ако не знаеш: [xxxx]C[yyyy]C - бипва 4-ри пъти. xxxx - стар код, yyyy - нов код, C - бутон Ц

nikberk
Нов потребител

Мнение от nikberk » 02 фев 2014, 19:36

ivo-zx написа:....
Готово,запали смених кода и за сега е ОК! :drink:

lubitel - от правилата на форума:
15. Не цитирайте човека, който е непосредствено преди вас в списъка с мнения. Има бутон "Нов отговор"!

Потребителски аватар

liuben

Регистриран: 23 фев 2005, 18:46
Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Мнение от liuben » 02 фев 2014, 22:07

А сега на запален мотор я откачи и хвърли колкото може по далече.

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk 2

nikberk
Нов потребител

Мнение от nikberk » 02 фев 2014, 23:22

liuben написа:А сега на запален мотор я откачи и хвърли колкото може по далече.
А как се вади? Само с отверка ли да подпъхна или да развалям покрай нея? И все пак при някоя "чрезвычайна"ситуация няма ли да ми потрябва клавиатурата пак?

Потребителски аватар

ivo-zx

Контакти:

Мнение от ivo-zx » 03 фев 2014, 01:08

НОМЕРА НЕ СТАВА АКО НЯМАШ БУКВА "D" на клавиатурата!!! Трябва да се скопи ECU-то. Евентуално може би става на нафтовите печки, на бензиновите НЕ СТАВА номера със сигурност.

Потребителски аватар

liuben

Регистриран: 23 фев 2005, 18:46
Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Мнение от liuben » 03 фев 2014, 06:48

Не съм забелязъл да не става , упражнението съм го правил на 4-5 бензинови , единствено на една ксантия с еку бош 5.1.1 след процедурата не светеше лампата (еку чек) но нямаше други странични ефекти. Нищо не ти пречи да пробваш . Успех.

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk 2

Потребителски аватар

AndyFX
Редовен
Регистриран: 16 ное 2007, 22:36
Кара: Citroën ZX 1.4i & Renault Megane-Scenic 1.6e

Мнение от AndyFX » 20 яну 2019, 17:39

Темата е доста стара, но да кажа аз как си изолирах клавиатурата. Да започнем от там, че колата е ZX 1.4i '95г., клавиатурата е с бутони C и S . Изчетох различни теми, не само тук, и правих опити с различни кодове, 0000 за личен не го приема, а за сервиз го прие, но пак трябва да се въвежда, а някъде пишеше, че като се въведе 0000 за сервиз, автоматично остава деактивиран имобилайзера. В крайна сметка след въвеждане на личен код и разкачане на клавиатурата имобилайзера се деактивира и колата си пали. Свалях и акумулатора да съм сигурен, че няма да има драма след това, ами няма :wink: . Благодаря за мнението на колегата liuben :drink:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “ZX”