ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

сервиз Alex Devil Auto

Място където ще се хвалите или оплаквате от майсторите.

ivailo_17
Новак
Кара: citroen xantia

Re: сервиз Alex Devil Auto

Мнение от ivailo_17 » 25 Фев 2015, 22:20

И аз не съм доволен от този сервиз. Цените им са много скъпи и не предлагат качество. За едно нещо може да се връщаш 5 пъти и все ще ти кажат, че колата ти не става или не е тяхна грешката. Сменят 10 части даваш 1000 лв и накрая пак същото. Уж работят с оригинални части, а вътре пълно с кутии от Евро 07. И да ти сменят 1 шарнир ще ти го обяснят накрая все едно са ти сменили двигател със скоростна кутия. Цитирам служител-Знаеш ли колко трудно се сменя, към половин час е.

Аватар

Stuman

Кара: Citroen C5 3.0 V6 by Carlsson; C4 II 1.6HDI 92

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Stuman » 01 Мар 2015, 23:53

Аз съм ги посещавал 4 пъти с 3 различни коли, но няма да задълбавам до толкова в детайли.
1. Неуспешно диагностициран проблем. Подмяна на разни части/консумативи без подобрение в работата. Според тях колата си е ОК, но не.
2. Отново посещение със същият проблем. Задълбочена диагностика и подмяна на стъпков мотор с неоригинален, но "хубав" за 180лв (с мое съгласие) и един куп други части. След това колата нямаше особено подобрение, но беше заявено, че единия цилиндър е с по-малко компресия и единствения начин а стане добре е да се ремонтира мотора. Взех си колата. Измина 1 месец и "хубавото" моторче сдаде багажа, което беше заменено гаранционно с ново, което работеше още по-зле от първото. В си взех втора употреба, което работи идеално. Също така понаместих някои вакууми които бяха изолирали и запушили (??) и О! Чудо! колата се оправи.
3. Закарах колата за смяна на лагери на заден мост и аксесоарен ремък+ролки. Този път всичко беше ОК с изключение на това, че като си взех колата не спираше. Върнах се веднага и становището беше, че поради задържащо жило на ръчната е този проблем и докато не се смени с ново няма да се оправи. Странно, защото преди това си беше ОК. В последствие се оказа, че никой не е обезвъдушил задните спирачки. Оправих си го сам.
4. Грешка на инжекциона. Последва диагностика (нищо нередно) и предложение за почистване на дросел и рестартиране на адаптации. Извършиха процедурите, но грешката си остана. Становището - купи си нов дросел. Накрая след много четене си оправих колата, като пуснах адаптациите през Пежо Планет.

Алекс вероятно е професионалист, но в голям сервиз риска от спада в качеството е голям. Моето наблюдение е, че там контролът не е добър, а вероятно има и текучество на кадри, което е допринасящ фактор. Според мен би трябвало да се извършва наистина задълбочена диагностика с множество тестове преди да се прибягва до замяна на даден скъп компонент. От моят опит с този сервиз, почти винаги причината се търси в колата на клиента, а не човешкият фактор. Не на последно място е пълният паркинг коли, които чакат и трябва да се работи бързо. Не се отделя достатъчно внимание.

По-горе описаните проблеми биха могли да се отнасят и за всеки един друг голям сервиз. Генерална е липсата на знания и подход. Трябва да се инвестира в обучение.

Моята позиция е, че клиента не трябва да плаща за ненужната подмяна на компоненти поради пропуски в диагностиката.

miroslav93
Новак
Кара: peugeot 206 1.6

Мнение от miroslav93 » 08 Дек 2017, 16:18

Още един недоволен клиент. Ходил съм там ,защото уж са големи спецове по френските коли. Няколко пъти съм ги посещавал с пежо 206, като всеки път ми се обяснява, че освен належащия ремонт трябва да се направи ремонт и на други части за още няколкостотин лева и как колата едва ли не е развалина (е да ама в други сервизи не са съгласни и ми казват, че тези части не са за смяна). Няма да влизам конкретно в детайли с части и цифри. Ще кажа защо вече няма да ги търся:
1. Ремонти до 150-200 лева ги правят ,без да се обадят предварително да кажат какво трябва да се смени и колкко ще струва, а направо звънят и казват , че сменили еди какво си и струва еди колко си.
2. Както писах по-горе - винаги искат да те цакнат и да лепнат поне още някоя и друга част за смяна (най-фрапантното е да ти направят препоръчителен списък на всичко ,което е за смяна по калата, без да си им го искал , и да ти връчат една сметка , че ще струва 4 цифри, почти колкото цялата кола).
3. И на мен ми искаха да ми рециклират рейка, която беше рециклирана малко преди това на друго място, но те не го знаеха.
4. Гаранции при тях няма (казват, че има , но не съм видял такова нещо)- ако след ремонта се окаже, че проблемът не е решени е в друго, пари не се връщат, защото това, което са сменили е било много спешно за смяна (нищо ,че не е имало конкретно отношение към проблема) и едва ли не са ти направили услуга, като са те одрусали допълнително.
5. Скъпо е , може би най-вече за това, че винаги искат да ти сменят и нещо допълнително, което е много ,,спешно" и всеки момент колата ще се разпадне ( да, ама не е) :) и други майстори не се съгласяват с тях.

Като цяло вършат работа , но винаги гледат да те изпързалят с няколко стотин отгоре.
ИНтересното е, че доста от нещата, които написах , са ги писали и други потребители. :) Съвпадение?
Не ви съветвам да ходите там.

Аватар

jorogatev
Нов потребител
Кара: Citroen C4 Exclusive 2.0i 16V 136к.с ; Peugeot 207 1.4i 75к.с BRC

Мнение от jorogatev » 08 Дек 2017, 18:22

Този "специалист", преди повече от пет години се произнесе за Пежото на жена ми /206 бензин/ с диагноза цитирам "Търси си нов двигател". :eiii: Проблема беше, че при загрял двигател се чуваше чукане на ниските обороти. Проблема беше решен в СФА, като отпуснаха пренатегнатия при смяна ангренаж/в друг сервиз от друг специалист/. Колата си върви и до ден днешен, и от тогава е изминал около 60000 км, и продължава да се кара ежедневно.

Аватар

VK

Кара: Citroen ZX 1.9 d

Мнение от VK » 18 Ное 2020, 17:20

Как е този сервиз колеги, по въпроса за смяна на ангренажен ремък. И другия ми въпрос дали позволяват да се стои около колата и да се гледа и да си говориш с майстора - високо ценя тия сервизи които позволяват това.

Jovani

Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и C2 червен VTR Сензодрайв
Обратна връзка:

Мнение от Jovani » 19 Ное 2020, 10:23

За разбирането разбира, а дали ще ти разрешат да им се моташ м/у ръцете божа работа. по принцип има техника за безопасност. Ремък на какъв мотор?
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Аватар

VK

Мнение от VK » 19 Ное 2020, 14:03

Jovani написа:
19 Ное 2020, 10:23
За разбирането разбира, а дали ще ти разрешат да им се моташ м/у ръцете божа работа. по принцип има техника за безопасност. Ремък на какъв мотор?
мотора е 1.6 Hdi, 112 koня, DV6C

Jovani

Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и C2 червен VTR Сензодрайв
Обратна връзка:

Мнение от Jovani » 19 Ное 2020, 15:31

Че тя процедурата не е сложна :) всичко е на автоматични обтегачи, няма какво да се сбърка с обтягането. Другото е като на всеки двигател, за половин ден с паузите за кафета бири и цигари :wink:
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

kriso921212

Кара: Ц5 2.0 Hdi

Мнение от kriso921212 » 20 Ное 2020, 14:41

Хмммм и на мен ми бяха казали,че рейката е за рециклиране, после на друго място ми казаха, че няма такова нещо.

Аватар

Migell

Кара: C5 X7 2.0 HDi 136 2008 Aisin sedan

Мнение от Migell » 20 Ное 2020, 19:40

При него ходя от 2010-та насам, когато си купих Пежото. Изключително доволен съм. Да, понякога сменят или правят неща, които на други места ще ви кажат - абе може да кара още, но всеки сам си преценя! Винаги питат - да се прави ли или не? Винаги казват това е за смяна, струва толкова за труд, толкова за части. Много пъти съм отивал за едно, но са ми намирали и още други неща, за които винаги съм бил уведомяван. Откакто съм на топки, пак ходя при тях, но откровено казано - не им е силата хидравликата. Справят се със всичко, но много бавно и чакаш доста. Все пак едно е сервиз, който е известен и се занимава главно с хидравлични Ситроени, друго е по-неспециализиран. Едните винаги си имат едно на ум, имат си налични често дефектиращи части и знаят кой проблем от къде може да произхожда. В последните няколко години, доста персинал при тях се смени, което знаете до какво води.
Генерално, от мен имат положително мнение! :drink:

Сега видях питането за ангренажа - там си го смених, с части, каквито аз поисках да ми сложат и нямам никакви оплаквания. Обаче ако пак трябваше да го правя, щях да отида в АМК - все пак дават доооста голяам и сигурна гаранция, срещу не чак толкова много пари отгоре. Със сложения при Алекс, не мисля, че ще рискувам да карам повече от 5г или 50-60х км, защото най-много да пия една студена вода.

Аватар

katakombi
Новак
Кара: C5 2.2HDI 204 p.h. 2013, катакомби :)

Мнение от katakombi » 12 Мар 2021, 16:59

Здравейте,
Алекс ме познава като Ларсън от форума на Пежо от преди близо 20 години.
Тогава карах едно хидравлично Пежо МИ16 4х4, което се ремонтираше само при него. После минах на ситроен, пък и Алекс се премести далече и не съм ходил при него отдавна. Преди 3 години исках да взимам Субару и му закарах няколко коли за предварителен оглед. Направиха огледите по всички правила.
Искам да кажа, че в Alex Devil Auto определено си разбират от работата!

Е, не взех Субару. Продължих със ситроените :) Тях ги ремонтира Ясен. Ама и той се премести далече от мене.

Поздрави на всички!
:evala:

Аватар

Stuman

Мнение от Stuman » 14 Мар 2021, 08:27

Колкото пъти съм ходил при него, все някакви проблеми.
Колата не спира след ревизия на заден мост. Обвинява жилата на ръчната и ме прати да си ходя. Оказа се въздух в системата.
Иска да ми смени ремък който преди 1 месец сам си смених. Обаждат се да кажат че бил зле...още 5 години кара тоя ремък след това.
Грешка в смесите. Прати ме за нов дросел и катализатор. Оказа се бъг в лексията която използват. Колата се оправи срещу 0лв.
1.1TU мотор, който нямаше мощност. След като смени какво ли не, се обади да каже че двигателя е за основен ремонт. Взехме си колата. Оказаха се объркани вакууми. Колата си върви до ден днешен без основен ремонт без проблеми.
И...винаги рейката е за ремонт....
Няколко пъти дадох шанс, но за мен това не е мястото....

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

kikorak

Кара: караше С5, 2.2hdi, комби,2002г., сега Citroen C5 X7 HDI 204 Tourer 2011 АL6

Мнение от kikorak » 14 Мар 2021, 09:46

Няма идеални места, но това е най-малкото зло от всички посочени места във форума.

Аватар

Stuman

Мнение от Stuman » 14 Мар 2021, 10:34

Изобщо не е нормално, след един сервиз да ходиш в друг или да си оправяш сам колата. При положение че си платил да ти се оправи колата. Обаче понеже, ще трябва за тяхна сметка да си дооправят бъркотията, ти слагат една диагноза и те замитат под масата, щото другия клиент чака.

Какво е коректно отношение? Стоя ми колата 2 седмици в един сервиз. Накрая собственика ми извади един опис и каза...сменили сме това и това, то си беше за смяна така или иначе, труда и частите за това струват толкова, в частност на дадени проблем не успяхме да го оправим и ние не можем и не дължиш нищо.
Т.е. за повече от седмица работа по колата, то си остава за негова сметка, защото резултат няма. А не да ми каже сменихме 100 неща, да си измисли нещо абсурдно и накрая да платя за несвършена работа.

Аз ходя в два малки сервиза, от където винаги си тръгвам доволен. Единия е ситроенски.
Препоръки не давам отдавна, защото мечешки услуги вече избягвам да правя.

Това да се ходи при по-малкото зло е голяма грешка, защото никога няма да се научат...

Deleted User 49150

Мнение от Deleted User 49150 » 14 Мар 2021, 13:22

Всички от така наречените "клубни майстори" без значение от марката са един дол дренки и не го твърдя само аз. В горното мнение много добре е описано, кои са доволните - познатите от 15-20г.

Аватар

Lyubaka

Кара: Citroen C5 2.0HDi Exclusive 2006

Мнение от Lyubaka » 14 Мар 2021, 14:22

Vkrastev написа:
14 Мар 2021, 13:22
Всички от така наречените "клубни майстори" без значение от марката са един дол дренки и не го твърдя само аз. В горното мнение много добре е описано, кои са доволните - познатите от 15-20г.
Колега, явно много ти разбира главата от сервизи. Разбрахме ти гледната точка - само АМК и СФА. Е да, ама не! Не знам защо си мислиш че там са някакви факири и уникум-майстори, ама си в голяма грешка. И това не е информация тип една жена(един Vkrastev) каза, а лични впечатления, натрупани по време на поддръжката на вече трети Citroen, включващи пиян "майстор" в АМК и последиците от ремонта, извършен от него... А колкото до СФА, там не съм ходил, за което си имам доста основателна причина (която точно на тебе нямам намерение да обяснявам). Но за сметка на това от доста време посещавам един от т.нар. "клубни майстори" и да ти кажа, оплаквания нямам. И ми прави впечатление че е доста натоварен. Сигурно има причина да е така...
Та накратко - това твое мнение, тип "истината от последна инстанция" можеш да си го... запазиш за себе си...
There is always hope, dammit!
If it is not 6 feet under, there is always hope...

Deleted User 49150

Мнение от Deleted User 49150 » 14 Мар 2021, 17:13

Дай на ЛС, много сте отворени зад монитора в този цирк, о пардон клуб.

Аватар

VK

Мнение от VK » 14 Мар 2021, 22:03

Аз подхождампо следния начин:
(1) искам да ме вземат сутрин в точен час и да се оправи колата до края на деня.
(2) стоя и чакам и гледам заедно с майсторите какво пипат.
Такива приказки - сменихме няколко неща, давай за това, давай за онова .... бездънна яма. Не ми харесват.
Другия проблем е когато един сервиз много се разрастне. Първоначалния майстор (човека който седи зад сервиза) вече може и да не работи лично, а по-скоро разпределя работата. Или работи за свои хора по-сложните неща. Така обикновения клиент не стига до майсторството на големия майстор. А му правят колата разни по-неопитни служители.

Аватар

ivo-zx

Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Обратна връзка:

Мнение от ivo-zx » 14 Мар 2021, 22:29

Е, ти какво искаш - добър майстор да ти смени маслото? За 200 лева примерно труд?
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

kriso921212

Кара: Ц5 2.0 Hdi

Мнение от kriso921212 » 21 Мар 2021, 12:54

Stuman написа:
14 Мар 2021, 08:27
Колкото пъти съм ходил при него, все някакви проблеми.
Колата не спира след ревизия на заден мост. Обвинява жилата на ръчната и ме прати да си ходя. Оказа се въздух в системата.
Иска да ми смени ремък който преди 1 месец сам си смених. Обаждат се да кажат че бил зле...още 5 години кара тоя ремък след това.
Грешка в смесите. Прати ме за нов дросел и катализатор. Оказа се бъг в лексията която използват. Колата се оправи срещу 0лв.
1.1TU мотор, който нямаше мощност. След като смени какво ли не, се обади да каже че двигателя е за основен ремонт. Взехме си колата. Оказаха се объркани вакууми. Колата си върви до ден днешен без основен ремонт без проблеми.
И...винаги рейката е за ремонт....
Няколко пъти дадох шанс, но за мен това не е мястото....

Винаги в рейката има голям луфт, а всъщност няма таковс нещо.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Сервизи”