ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

сервиз Alex Devil Auto

Място където ще се хвалите или оплаквате от майсторите.

ivailo_17
Новак
Кара: citroen xantia

Re: сервиз Alex Devil Auto

Мнение от ivailo_17 » 25 Фев 2015, 22:20

И аз не съм доволен от този сервиз. Цените им са много скъпи и не предлагат качество. За едно нещо може да се връщаш 5 пъти и все ще ти кажат, че колата ти не става или не е тяхна грешката. Сменят 10 части даваш 1000 лв и накрая пак същото. Уж работят с оригинални части, а вътре пълно с кутии от Евро 07. И да ти сменят 1 шарнир ще ти го обяснят накрая все едно са ти сменили двигател със скоростна кутия. Цитирам служител-Знаеш ли колко трудно се сменя, към половин час е.

Аватар

Stuman

Кара: Citroen C5 3.0 V6 by Carlsson; C4 II 1.6HDI 92

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Stuman » 01 Мар 2015, 23:53

Аз съм ги посещавал 4 пъти с 3 различни коли, но няма да задълбавам до толкова в детайли.
1. Неуспешно диагностициран проблем. Подмяна на разни части/консумативи без подобрение в работата. Според тях колата си е ОК, но не.
2. Отново посещение със същият проблем. Задълбочена диагностика и подмяна на стъпков мотор с неоригинален, но "хубав" за 180лв (с мое съгласие) и един куп други части. След това колата нямаше особено подобрение, но беше заявено, че единия цилиндър е с по-малко компресия и единствения начин а стане добре е да се ремонтира мотора. Взех си колата. Измина 1 месец и "хубавото" моторче сдаде багажа, което беше заменено гаранционно с ново, което работеше още по-зле от първото. В си взех втора употреба, което работи идеално. Също така понаместих някои вакууми които бяха изолирали и запушили (??) и О! Чудо! колата се оправи.
3. Закарах колата за смяна на лагери на заден мост и аксесоарен ремък+ролки. Този път всичко беше ОК с изключение на това, че като си взех колата не спираше. Върнах се веднага и становището беше, че поради задържащо жило на ръчната е този проблем и докато не се смени с ново няма да се оправи. Странно, защото преди това си беше ОК. В последствие се оказа, че никой не е обезвъдушил задните спирачки. Оправих си го сам.
4. Грешка на инжекциона. Последва диагностика (нищо нередно) и предложение за почистване на дросел и рестартиране на адаптации. Извършиха процедурите, но грешката си остана. Становището - купи си нов дросел. Накрая след много четене си оправих колата, като пуснах адаптациите през Пежо Планет.

Алекс вероятно е професионалист, но в голям сервиз риска от спада в качеството е голям. Моето наблюдение е, че там контролът не е добър, а вероятно има и текучество на кадри, което е допринасящ фактор. Според мен би трябвало да се извършва наистина задълбочена диагностика с множество тестове преди да се прибягва до замяна на даден скъп компонент. От моят опит с този сервиз, почти винаги причината се търси в колата на клиента, а не човешкият фактор. Не на последно място е пълният паркинг коли, които чакат и трябва да се работи бързо. Не се отделя достатъчно внимание.

По-горе описаните проблеми биха могли да се отнасят и за всеки един друг голям сервиз. Генерална е липсата на знания и подход. Трябва да се инвестира в обучение.

Моята позиция е, че клиента не трябва да плаща за ненужната подмяна на компоненти поради пропуски в диагностиката.

miroslav93
Новак
Кара: peugeot 206 1.6

Мнение от miroslav93 » 08 Дек 2017, 16:18

Още един недоволен клиент. Ходил съм там ,защото уж са големи спецове по френските коли. Няколко пъти съм ги посещавал с пежо 206, като всеки път ми се обяснява, че освен належащия ремонт трябва да се направи ремонт и на други части за още няколкостотин лева и как колата едва ли не е развалина (е да ама в други сервизи не са съгласни и ми казват, че тези части не са за смяна). Няма да влизам конкретно в детайли с части и цифри. Ще кажа защо вече няма да ги търся:
1. Ремонти до 150-200 лева ги правят ,без да се обадят предварително да кажат какво трябва да се смени и колкко ще струва, а направо звънят и казват , че сменили еди какво си и струва еди колко си.
2. Както писах по-горе - винаги искат да те цакнат и да лепнат поне още някоя и друга част за смяна (най-фрапантното е да ти направят препоръчителен списък на всичко ,което е за смяна по калата, без да си им го искал , и да ти връчат една сметка , че ще струва 4 цифри, почти колкото цялата кола).
3. И на мен ми искаха да ми рециклират рейка, която беше рециклирана малко преди това на друго място, но те не го знаеха.
4. Гаранции при тях няма (казват, че има , но не съм видял такова нещо)- ако след ремонта се окаже, че проблемът не е решени е в друго, пари не се връщат, защото това, което са сменили е било много спешно за смяна (нищо ,че не е имало конкретно отношение към проблема) и едва ли не са ти направили услуга, като са те одрусали допълнително.
5. Скъпо е , може би най-вече за това, че винаги искат да ти сменят и нещо допълнително, което е много ,,спешно" и всеки момент колата ще се разпадне ( да, ама не е) :) и други майстори не се съгласяват с тях.

Като цяло вършат работа , но винаги гледат да те изпързалят с няколко стотин отгоре.
ИНтересното е, че доста от нещата, които написах , са ги писали и други потребители. :) Съвпадение?
Не ви съветвам да ходите там.

Аватар

jorogatev
Нов потребител
Кара: Citroen C4 Exclusive 2.0i 16V 136к.с ; Peugeot 207 1.4i 75к.с BRC

Мнение от jorogatev » 08 Дек 2017, 18:22

Този "специалист", преди повече от пет години се произнесе за Пежото на жена ми /206 бензин/ с диагноза цитирам "Търси си нов двигател". :eiii: Проблема беше, че при загрял двигател се чуваше чукане на ниските обороти. Проблема беше решен в СФА, като отпуснаха пренатегнатия при смяна ангренаж/в друг сервиз от друг специалист/. Колата си върви и до ден днешен, и от тогава е изминал около 60000 км, и продължава да се кара ежедневно.

Аватар

VK

Кара: Citroen ZX 1.9 d

Мнение от VK » 18 Ное 2020, 17:20

Как е този сервиз колеги, по въпроса за смяна на ангренажен ремък. И другия ми въпрос дали позволяват да се стои около колата и да се гледа и да си говориш с майстора - високо ценя тия сервизи които позволяват това.

Jovani

Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и C2 червен VTR Сензодрайв
Обратна връзка:

Мнение от Jovani » 19 Ное 2020, 10:23

За разбирането разбира, а дали ще ти разрешат да им се моташ м/у ръцете божа работа. по принцип има техника за безопасност. Ремък на какъв мотор?
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Аватар

VK

Кара: Citroen ZX 1.9 d

Мнение от VK » 19 Ное 2020, 14:03

Jovani написа:
19 Ное 2020, 10:23
За разбирането разбира, а дали ще ти разрешат да им се моташ м/у ръцете божа работа. по принцип има техника за безопасност. Ремък на какъв мотор?
мотора е 1.6 Hdi, 112 koня, DV6C

Jovani

Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и C2 червен VTR Сензодрайв
Обратна връзка:

Мнение от Jovani » 19 Ное 2020, 15:31

Че тя процедурата не е сложна :) всичко е на автоматични обтегачи, няма какво да се сбърка с обтягането. Другото е като на всеки двигател, за половин ден с паузите за кафета бири и цигари :wink:
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

kriso921212

Кара: Ц5 2.0 Hdi

Мнение от kriso921212 » 20 Ное 2020, 14:41

Хмммм и на мен ми бяха казали,че рейката е за рециклиране, после на друго място ми казаха, че няма такова нещо.

Аватар

Migell

Кара: C5 X7 2.0 HDi 136 2008 Aisin sedan

Мнение от Migell » 20 Ное 2020, 19:40

При него ходя от 2010-та насам, когато си купих Пежото. Изключително доволен съм. Да, понякога сменят или правят неща, които на други места ще ви кажат - абе може да кара още, но всеки сам си преценя! Винаги питат - да се прави ли или не? Винаги казват това е за смяна, струва толкова за труд, толкова за части. Много пъти съм отивал за едно, но са ми намирали и още други неща, за които винаги съм бил уведомяван. Откакто съм на топки, пак ходя при тях, но откровено казано - не им е силата хидравликата. Справят се със всичко, но много бавно и чакаш доста. Все пак едно е сервиз, който е известен и се занимава главно с хидравлични Ситроени, друго е по-неспециализиран. Едните винаги си имат едно на ум, имат си налични често дефектиращи части и знаят кой проблем от къде може да произхожда. В последните няколко години, доста персинал при тях се смени, което знаете до какво води.
Генерално, от мен имат положително мнение! :drink:

Сега видях питането за ангренажа - там си го смених, с части, каквито аз поисках да ми сложат и нямам никакви оплаквания. Обаче ако пак трябваше да го правя, щях да отида в АМК - все пак дават доооста голяам и сигурна гаранция, срещу не чак толкова много пари отгоре. Със сложения при Алекс, не мисля, че ще рискувам да карам повече от 5г или 50-60х км, защото най-много да пия една студена вода.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Сервизи”