ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Авто стъкла Кобра

Място където ще се хвалите или оплаквате от майсторите.
Потребителски аватар

Автор на темата
Mironcho

Регистриран: 25 мар 2011, 14:32
Кара: караше -Citroen: SAXO 1.5D/'98г.

Авто стъкла Кобра

Мнение от Mironcho » 18 мар 2019, 08:14

Предистория на запитването, към всички, сменяли стъкла в Кобра:

....-направих 4 или 5 обаждания, за да направя резервация, за смяна на предно стъкло на ACCORD-еона ми, модел 1997г., като за тези обаждания, се разбрахме (с човека, който ми прие обаждането), че в събота (09.III.2019г.) в 09:00ч. ще ми бъде приета колата за смяна на стъкло, като:
1. ще съм първи;
2. ще присъствам на смяната
и
3. ще си избера на място дали ще се поставя 'европейско' или 'китайско' стъкло, въпреки, че на първото обаждане, се разбрахме да е европейски...
В съботата, дойдох първи, но:
1. оказа се, че ще приемат друга кола вместо мен;
2. не ми дадоха да присъствам на смяната;
3. имаха само европейско стъкло...
Отказах смяната и уговорихме следващо посещение в понеделник, в 08:30ч., като вече ми обясниха каква е разликата между 'китайско' и 'европейско' и се оказа, че колата ми е със сменяно стъкло, което е 'китайско'(три години съм карал с него и беше цялото в точици от тирове без калобрани...), та уговорих смяна със 'китайско', че исках задължително да има сенник, а европейското нямаше...
В понеделник си оставих колата и към обяд си е взех.
До тука - нищо фрапантно... Проблема беше, че след като си я взех, колата вътре- салона, беше в метални стърготини и гумени изрезки... бях силно, ама силно възмутен, не успях с кърпичка да измета всичко, още повече, че салона ми беше кожен и ме достраша да дозабърсвам, , затова Ви пращам три клипове с работата на Кобра-служителите, в които искам да знам, така ли наистина се работи и всички ли си взимат колите в такова състояние, както аз?
1.
https://youtu.be/a0b-GgVyr_k
2.
https://youtu.be/q7tWRA6QRDk
3.
https://youtu.be/Oehv74EprdY
4.
https://youtu.be/IeLgzl69rho
p.s. като цяло на видеата се вижда, че си бачкат както трябва, но след работа с шлайфа се чудя после да не взема да хвана и ръжда .... но най-недоволен съм от мръсотията, която оставиха в колата ми!

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Re: Авто стъкла Кобра

Мнение от liuliu » 18 мар 2019, 09:38

Преди да се натресеш на тия, не чете ли отзиви в нет-а? След шлайф, трябва да го минат с грунд/праймер. Видимо сигурно си имал язви.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

Автор на темата
Mironcho

Регистриран: 25 мар 2011, 14:32
Кара: караше -Citroen: SAXO 1.5D/'98г.

Мнение от Mironcho » 18 мар 2019, 10:17

За мое съжаление - :tupo: - не, не четох мнения за тях, моя грешка... дано въпреки всичко са си свършили работата добре, но това ще се разбере след втората година - ако избие ръжда

Потребителски аватар

Lyubaka

Регистриран: 08 юли 2005, 17:26
Кара: Citroen C5 2.0HDi Exclusive 2006

Мнение от Lyubaka » 22 мар 2019, 08:02

Ами мненията са доста разнопосочни. На мен ми сменяха задно странично стъкло (което аз си бях занесъл) в Кобра-та срещу Арена-запад. Спазиха си часа, присъствах на цялата смяна, нямаше проблеми по отношение на чистотата (то нямаше и от какво-оказа се че и страничните стъкла са ми триплекс, а беше само пукнато). Цената също беше съвсем прилична. Та явно има разлика, за причините за която обаче аз не мога да дам мнение...
There is always hope, dammit!
If it is not 6 feet under, there is always hope...

Потребителски аватар

Ю.Вълчинов

Регистриран: 08 май 2011, 21:29
Кара: Citroen Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 23 мар 2019, 21:17

Миронов, човече... покъртително направо.

На баба ксантия сменях предно стъкло преди началото на зимата в SPS (СимПетСим) на военна рампа. Смениха ми стъклото без проблеми, като не съм присъствал на смяната, но и не държах, защото четох доста позитивни мнения за тях. Оставих си колата вечерта и след 24 часа ми казаха, че съм готов, отидох на следващият ден. Заравих колата така както трябва да бъде, отличен монтаж, стъклото беше такова каквото се разбрахме. Колата беше изчистена, като имаше разни малки останки между седалките и панела, което е разбираемо. Но най-бях очарован като видях найлонови пликове на седалките. Вече изкара цяла зима, като съм минал над 5000 км от тогава с колата, стъклото още няма драскотина, а пък виждането през него е без думи направо, направо прогледнах.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 23 мар 2019, 22:52

Напълно съгласен с казаното от Юли за Сим Пет Сим. С едно от момчетата си бъбрихме доста... и на тема коли естествено. Имал е Пикасо някога. А на един приятел с Пежо 308 преди месец му се строшил предния джам (Нордглас) от самосебеси - сменен преди година и половина/две в... Кобра.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

serafim4e
Редовен
Регистриран: 15 авг 2011, 09:15
Кара: Xsara1.6i 1998 г. бензин

Мнение от serafim4e » 04 сеп 2019, 19:06

Мизерници са тези от Кобра. Счупиха ми задното стъкло и отидох до тях за смяна. Постлах отзад, за да паднат парчетата стъкла там и да не ми се напълни целия багажник със стъкла. Взех си я - вътре пълна със стъкла. Понеже не може да е както е заводски със уплътнение - в улея още стъкла. Като отваряш багажника се чува как се лънгъркат стъкла вътре в самата врата. Изчистих я, но не там е проблема. Тези стъкла вътре във вратата се навират в ключалката и я блокират - не мога да си отключа багажника. Преди се е разваляла и ми го оправяха 2 пъти заради нещо в самия механизъм, но този път се оказаха стъклата.И понеже многооо кадърни майстори все си избирам - сега пак има стъкла в ключалката и то пак точно когато много ми трябва багажника.Значи два пити ще плащам за ремонт на ключалка заради Кобра. Е как да ги похваля...

Потребителски аватар

daniel cvetkof

Регистриран: 05 дек 2008, 14:42
Кара: С Crosser 2.2hdi,207 1.6hdi

Мнение от daniel cvetkof » 09 сеп 2019, 17:27

Преди години имах рено 5,предното стъкло беше сменяно някъде в Германия и недобре залепено та течеше .
Отивам в Кобра и искам да го свалят и залепят както трябва:
1-кифлата в офиса ми спори,че стъклото ми не било лепено,казвам и ела и виж колата,а тя-на компа и така излизало,после,-Ауу,гледала съм за друга кола! :tupo:
2-Отивам при "майстори" и те ми заявяват,че сигурно щяло да се счупи стъклото при свалянето и ще трябва да си купя ново от тях!!!
Е,викам им-Аз идвам със здраво стъкло,ама те -не,щяло да се счупи. :x
Айде чао и при едни момчета отидох,свалиха го,почистиха го,почистиха и обзорната рамка и го залепиха за 20 лв.
Викам им -да не го счупите при свалянето,а те-Като го счупим ще ти сложим ново за наша сметка. :cool:
Разказах им за кобрите и те ми обясниха,че били на твърда заплата и не им пука колко стъкла ще сменели днеска,а ние вика си работим за нас;
Е,вече при тях само и даже им пращам клиенти,то и бизнеса им се разрастна.Що ли? :bravo:
Колкото повече,толкова повече!
Мечо Пух

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Сервизи”